Grzyby McKennaii – kompendium wiedzy.

W ostatnich latach magiczne grzyby bardzo mocno się rozwijają, mykolodzy i badacze nie próżnują, powstaje wiele różnych mutacji. Część z nich bywa przeciętna ze względu na swoje właściwości, ale niektóre mocno wyróżniają się na tle pozostałych. Do tej grupy zdecydowanie należą grzyby McKennaii z grupy Psilocybe Cubensis. Grzyby McKennaii wzięły swoją nazwę od psychonauty, etnobotanika, badacza, autora wielu książek i entuzjasty psylocybiny Terence’a McKenny. Choć czasem są porównywane do Golden Teacher, skala ich mocy jest dużo większa. Jeśli chcesz poznać charakter tego growkitu – zapraszam do lektury.

Spis treści:

  1. Grzyby McKennaii – historia.
  2. Kim był Terence McKenna?
  3. Co ma wspólnego Terence McKenna z odmianą growkit McKennaii?
  4. Grzyby McKennaii – charakterystyka.
  5. Uprawa growkit McKennaii.
  6. Działanie i moc grzybów McKennaii.
  7. Dawkowanie grzybów McKennaii.

Grzyby McKennaii – historia.

Odmiana McKennaii jest bardzo wyjątkowa, została stworzona w laboratorium, aby zapewnić obfite plony i silną moc psychodeliczną. Grzyby nazwano na cześć wybitnej osobowości, jednego z największych obrońców przyrody i propagatora spożywania magicznych grzybów: Terence’a McKenny. Plotki głoszą, że po śmierci mykologa, w 2000 roku, grzyby wyhodowano na podstawie zarodników z jego prywatnej kolekcji. Bardziej prawdopodobna jest jednak druga możliwość. „Inna wersja historii jest taka, że ​​szczep został wyhodowany przez hodowcę w Holandii i nazwany na cześć (lub po prostu na cześć marketing) słynnego filozofa” – mówi mikolog Caine Barlow. Potwierdzać to ma sekwencjonowanie genomu grzybów. Barlow sugeruje, że jest to Golden Teacher w bardziej marketingowej edycji. No cóż, zostawiamy ten temat otwarty, niech każdy sam oceni.

Kim był Terence McKenna?

„McKenna wierzył, że rośliny psychoaktywne wykorzystują zdolność uzdrawiania świata oraz odkrywania prawdy i zrozumienia sacrum” – wyjaśnia Romer – amerykański mykolog. Terence jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych myślicieli amerykańskich XX wieku. Pozostawił po sobie trwałe dziedzictwo w dziedzinie psychodelii, filozofii i eksploracji świadomości. Jego śmiałe podejście i pasja do grzybów rzuciło wyzwanie konwencjom. Jednocześnie otworzył nowe furtki w dziedzinie ludzkiego umysłu.

Urodził się w Kolorado w 1946 roku, całe swoje życie poświęcił zgłębianiu i rozpowszechnianiu wiedzy na temat etnobotaniki, filozofii, kultury i ludzkiej świadomości. Dzięki swojej charyzmie stał się jednym z czołowych pisarzy, mówców i badaczy  swoich czasów. Międzynarodowe uznanie zdobył dzięki swoim pomysłom i doświadczeniom związanym ze stosowaniem psychodelików. McKenna był znany z tego, że w wielu swoich przemówieniach omawiał i polecał doznania związane z dużą dawką psylocybiny. Doświadczenia zbierał od Amazonii po Nepal, poszukiwał roślin psychoaktywnych i badał rdzenne rytuały. Te wyprawy i osobista praktyka pozwoliły mu wypracować wyjątkową i prowokacyjną wizję na takie tematy, jak natura rzeczywistości, ewolucja, duchowość i samoświadomość. Inspirował ludzi na wykładach, ale także w swoimi książkami. Terence McKenna wywarł trwały wpływ na społeczność psychodeliczną i nie tylko. Jego prace były bodźcem do zgłębiania świadomości i kwestionowania stereotypowych koncepcji rzeczywistości przez wielu innych badaczy i psychonautów.

Co ma wspólnego Terence McKenna z odmianą growkit McKennaii?

Jeśli zastanawiasz się, czy Terence McKenna jest spokrewniony z growkit McKennaii, muszę Ciebie rozczarować. Etnobotanik niestety nie był zaangażowany w stworzenie tej odmiany grzybów, aczkolwiek mógł mieć udział w sposobie reprodukowania tej grzybni. Zakłada się, że grzyby McKennaii zostały po prostu nazwane w ten sposób, aby złożyć hołd dziedzictwu, jakie pozostawił po sobie Terence.

Grzyby McKennaii – charakterystyka.

Aby nasze kompendium wiedzy było kompletne, warto przejść do specyfikacji growkit McKennaii. Odmiana ta jest bardzo produktywna, ale niekoniecznie najłatwiejsza w uprawie. Grzyby można rozpoznać po jasnobrązowych kapeluszach z ciemniejszym jego środkiem, grubych łodygach. Mają okrągłe czapki i ciemne, prawie fioletowawych zarodnikach. Owocników McKennaii nie znajdziesz w naturalnym środowisku, pochodzą z laboratorium. Dlatego mają zwiększone stężenie psylocybiny. Jeśli spotkasz podobne grzyby na łonie natury, dziko rosnące, to z pewnością będą to magiczne grzyby innej odmiany, ale nadal z rodziny psilocybe cyanescens.

Uprawa growkit McKennaii.

Niektórym mykologom wzrost przychodzi łatwo, innym nieco trudniej. Są jednak w miarę przyjazne dla początkujących obserwatorów. Uprawa grzybów McKennaii obejmuje ten sam proces, co uprawa innych odmian Psilocybe Cubensis. Piny – szpilki grzybków pojawiają się zaledwie po 2 tygodniach, szybko rosną. Pierwszy rzut może być zebrany w okolicach miesiąca. Ich szybki wzrost pomaga im zwalczyć zanieczyszczenia w grzybni. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem hodowli dostępnym tutaj. Zestawy do uprawy magicznych grzybów są w 100% legalne, jeśli chodzi o sprzedaż przez sprzedawców. Jednak stanowczo odradzamy hodowlę grzybów w Polsce i wielu innych krajach, ponieważ posiadanie growkit jest legalne, ale doprowadzenie do owocników już jest niezgodne z prawem. Jeśli chcesz uprawiać i posiadać grzyby McKennaii, musisz zdawać sobie sprawę z ryzyka prawnego.

Działanie i moc grzybów McKennaii.

Działanie grzybów McKennaii jest podobne do działania innych grzybów Psilocybe Cubensis. Wywołują pozytywny nastrój i dość mocne efekty wizualne. Sklasyfikowane są raczej do mocnych odmian. Psylocybina zawarta w owocnikach działa na układ serotoninowy, w szczególności na receptory serotoninowe typu 2, które biorą udział w przetwarzaniu pamięci i emocji. Początkowy etap działania może być łagodny, jednak należy być przygotowanym na „zwrot akcji” i nagłą silną eksploracje duchowej przestrzeni. Użytkownicy wspominają doświadczenie euforii i zachwytu, poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia świata. Ponadto odczuwali niezwykłe połączenie i jedność z otoczeniem, a także doceniają głębokie myśli filozoficzne i doświadczenia introspektywne. Jednak nie zawsze jest tak przyjemnie. Doświadczenie grzybów ze względu na ich moc może prowadzić do niezwykle intensywnych wrażeń, które są czasem niewygodne lub trudne do opanowania. Działanie może być nieco nieprzewidywalne, co niektórzy użytkownicy uważają za niepokojące. Poza tym McKennaii podobnie, jak inne odmiany może powodować dyskomfort gastrologiczny. Dolegliwości żołądkowe oraz nudności są powszechnym skutkiem ubocznym, dlatego warto nie jeść na kilka godzin przed spożyciem grzybów.

Dawkowanie grzybów McKennaii.

Stosując McKennaii warto mieć na uwadze, że są to mocne magiczne grzyby i należy dostosować dawkowanie. Bezpieczniej jest przyjmować ich mniejszą dawkę w porównaniu do słabszych gatunków. Wycieczka grzybowa trwa zwykle od 4 do 6 godzin. Ten czas trwania jest dość stały. Dawka zaczyna działać po około 30 minutach. Jedzenie grzybów psylocybinowych na pusty żołądek może prowadzić do szybszego wystąpienia objawów.

Dawkowanie suszonych grzybów:

Niska dawka – 0,15-0,75 g

Średnia dawka – 0,75-1,5 g

Duża dawka – 1,5-3 g

Podsumowanie

Zarówno biografia Terence McKenna, jak i same grzyby nazwane jego imieniem zasługują na szczególną uwagę. Zachęcamy do bardziej szczegółowych poszukiwań i zgłębianie wiedzy na tematy poruszane przez badacza. W sieci dostępnych jest sporo nagrań i ciekawych publikacji, a jego książki to prawdziwa filozoficzna przyjemność. Jeśli zaś chodzi o eksplorowanie świata grzybów McKennaii, zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i odpowiedni set&setting. Ponadto nie zachęcamy do spożywania i hodowania grzybów psylocybinowych. Decydując się na uprawę i użytek sprawdź status prawny w swoim kraju. Powyższy artykuł ma charakter edukacyjny, a stosowanie substancji psychoaktywnych powinno odbywać się wyłącznie pod opieką lekarza specjalisty.

Przypisy:

https://www.alchimiaweb.com/blogen/terence-mckenna/#WhowasTerenceMcKenna

https://doubleblindmag.com/mckennaii-mushrooms/

https://healingmaps.com/mckennaii-mushrooms-psilocybe-cubensis/#mckennaii-mushroom-potency

https://www.terencemckenna.com/about-2

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *