Kadzidło ziołowe to unikalne połączenie naturalnych ziół w formie wiązanki-smużki. Świeże rośliny zaplatane są w formę krótkiej – różdżki, a następnie suszy się je około dwa-trzy tygodnie. Aby takie kadzidło uwolniło bukiet aromatycznych zapachów, należy je podpalić, a następnie przygasić tak, aby się tliło. Kadzidła wykorzystuje się w tradycji wielu mistycznych obrzędów, przy medytacji czy ceremonii, ale także mają zastosowanie w kosmetyce. Ziołowa smużka ma właściwości antyseptyczne, działa bakteriobójczo. Naturalne kadzidło ziołowe również neutralizuje zapachy i pomaga w oczyszczeniu energetycznych zastojów.
powodują przyspieszenie gojenia ran i mają właściwości przeciwzapalne.
Jak się pali ziołowe kadzidła?
Aby użyć kadzidło ziołowe, należy zapalić końcówkę kadzidła w postaci różdżki. Gdy ogień chwyci zioła, należy go wydmuchać. Następnie można wykonać kilka ruchów w dół, w górę lub w kręgu, a potem umieścić kadzidło na niepalnym podstawku. Z żarzącym się kadzidłem można się poruszać, okadzając ciało lub przestrzeń. Warto jednak mieć pod ręką podstawek, ponieważ popiół może się z niego wykruszać. Przed rozpoczęciem rytuału istotne jest zamknięcie wszystkich okien, a po zakończeniu można je otworzyć, nawet tworząc przeciąg, aby uwolnić zatrzymane powietrze i oczyścić energetyczną aurę, a także pozbyć sie szkodliwych drobnoustrojów.
Czy są przeciwwskazania wobec palenia ziołowych kadzideł?
Spalanie ziół choć ma wiele zalet, nie jest dla każdego. Osoby, które cierpią na astmę i inne choroby układu oddechowego, kobiety w ciąży, osoby starsze, osoby chorujące na zaburzenia lękowe (intensywny zapach może wywołać w nich niepokój) oraz osoby uczulone na poszczególne zioła, powinny unikać dymu z kadzidła. Szczegółowe informacje w temacie „naturalne kadzidła” znajdziesz w artykule naszego bloga.