Oddech

Skontaktuj się ze swoja podświadomością

Zapraszam Ciebie w niezwykłą podróż, którą sama rozpoczęłam w 2022 roku.

Mam na imię Asia, lubię jamniki, jestem mamą i partnerką, kocham kolory i naturę, jestem wolna.

Praca z oddechem pojawiła się, kiedy byłam w bardzo trudnym momencie i całkowicie zmienia moje życie zawodowe i prywatne. Było to dla mnie tak przełomowe doświadczenie, że doprowadziło mnie do tego, gdzie jestem teraz. Mianowicie, zostałam trenerem oddechu, po to by dawać innym możliwość uzdrowienia, którego sama doświadczyłam. Nigdy wcześniej nawet nie pomyślałabym, że przez oddech można sięgnąć połączenia z podświadomością.

To połączenie jest na tyle głębokie, że śmiało można je porównać do doświadczeń psychodelicznych prowadzących do uzdrowienia naszych traum i przekonań.

Na co dzień maluję obrazy, tworzę kadzidła, ale warsztaty oddechowe stały się moją misją.

Pomagam ludziom odnaleźć spokój i wewnętrzny głos, który prowadzi ich w głębokim połączeniu z podświadomością. Każda kolejna sesja pozwala docierać do coraz to głębszych warstw, które skrywa nasz umysł i dusza.

Praca z oddechem w rytm żywiołów

Prowadzę zajęcia z breathwork (praca z oddechem) w metodzie  – Elemental Rhythm. Ukończyłam kurs i zostałam facylitatorem oddechu. Kontrolowany oddech prowadzony w rytmie czterech żywiołów to niepowtarzalna struktura zajęć, która łączy następujące elementy:

Co daje praca z oddechem

Historia pracy z oddechem

Pranajama

Praca z oddechem znana jest już od starożytności. Najstarszą nauką oddechu jest indyjska pranajama, czyli w tłumaczeniu „wydłużanie energii życiowej”, kontrola tego co niezależne. Pranajama to pojęcie kluczowe w jodze. Oddech przepływa przez ciało podczas ruchu falowego. A wzajemne impulsy oddechowe i napięcia mięśniowe wpływają na postawę ciała i umysłu. W zależności od długości i rodzaju oddechu możemy aktywować procesy emocjonalne i uzdrawiające w organizmie.

Oddech holotropowy

Fascynującą historią pracy z oddechem podjąła para psychoterapeutów: Christina i Stanislav Grof – twórcy pojęcia psychologi transpersonalnej. Stanisłav Grof był wybitnym psychiatrą i pionierem badań z wykorzystaniem substancji psychodelicznych (LSD) w praktyce terapetucznej, w czasch kiedy LSD było oficjalnym lekiem. Swoje nauki praktykował początkowo w Pradze, a później kontynuował badania w USA na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa i w Ośrodku Badań Psychiatrycznych w Maryland. Psychodeliki wykorzystywał do leczenia nerwic, uzależnień, a także leczył depresję u osób śmiertelnie chorych na raka. Postępy, których dokonywał stosując LSD na swoich pacjentach, podsumował tym, że kilka sesji wspieranych substancją psychodeliczną, przynoszą skutki podobne do kilkuletniej terapii, a mogą być nawet bardziej owocne. Niestety jego badania zostały drastycznie przerwane przez zmianę prawa, które zdelegalizowało LSD. Jednak jego upór i wsparcie żony Christiny, która już wcześniej praktykowała pracę z oddechem ćwicząc jogę, przerodziło się w opracowanie metody oddechowej przenoszącej do odmiennych stanów świadomości bez zastosowania substancji psychoaktywnych. Tak powstało oddychanie holotropowe – technika psychoterapeutyczna aktywująca wewnętrzne procesy uzdrawiające.

Oddychanie metodą Wima Hofa

Kolejna niezwykle inspirująca postać, która zapisała się w dziedzinie pracy z oddechem to Wim Hof – znany także jako „Iceman”. Holenderski poszukiwacz przygód, który łączy w swojej metodzie: pracę z kontrolowanym oddechem, ekspozycję na zimno oraz medytację. Te trzy filary pozwoliły mu wspiąć się na Kilimandżaro w dwa dni, będąc odzianym tylko w krótkie spodenki i buty. Jego rekordowa kąpiel w lodzie to 52 minuty. Praktyka oddechu Wima Hofa poprawia wydolność organizmu i zdecydowanie poprawia samopoczucie psychiczne. Jego metoda oddechu oparta jest na buddyjskiej praktyce tummo.

Elemental Rhythm Breathwork - oddech żywiołów

Koncepcja stworzona przez Giovanni Bartolomeo. Elemental Rhythm był moim pierwszym tak silnym doświadczeniem w pracy z oddechem. Po pierwszej sesji postanowiłam otworzyć się na inne metody oddechowe, brałam udział w różnych warsztatach i szkołach. Eksperymentowałam by poznać dogłębnie tajniki i możliwości, jakie daje breathwork – praca z oddechem. Ostatecznie wróciłam do Elemental Rhythm i ukończyłam kurs trenerski, zdobywając certyfikat (https://www.elementalrhythm.com/facilitator-joanna-ryczkowska/#)  Oddech żywiołów okazał się najbardziej spójny ze mną, łącząc jednocześnie kilka technik, które w rezultacie dają narzędzie do poprawy komfortu życia.

Sesja oddechowa

Kontakt z podświadomością

Dzięki oddechowi możesz wejść w proces eksploracji wewnętrznej rzeczywistości, przełamać wiele blokad i połączyć się z głosem serca

Warsztaty oddechowe w kręgu

Jako trener oddechu wspieram projekty samorozwojowe dla firm i kręgi duchowe. Z otwartym sercem zapraszam Ciebie do tej podróży...

Dźwięki bębnów na żywo

Rytmy bębnów często towarzyszą zajęciom w kręgu. Muzyka grana na żywo pięknie uzupełniają przepływ energii.

Zajęcia oddechowe online

Prowadzę zajęcia oddechowe również w przestrzeni online. Sama podczas takich zajęć leżąc na swoim łóżku z otwartym komputerem, przeżyłam jedno z większych przełomów w moim życiu.

Dlaczego praca z oddechem działa?

Podczas pracy z głębokim oddechem uwalniają się endorfiny będące naturalnym środkiem przeciwbólowym i inne substancje chemiczne, które trafiają do krwi. Spektrum doświadczeń może być bardzo różny, zależy od naszego indywiduum, intencji oraz przygotowania do sesji. Podczas pracy z oddechem nasz mózg przechodzi z fal alfa na beta, a nawet na theta. Jest to przestrzeń, która daje dostęp do podświadomości i umożliwia powrót do najgłębszych wspomnień, blizn emocjonalnych i wydarzeń, które miały wpływ na nasz układ nerwowy. Pogłębiony oddech stymuluje nerw błędny- najdłuższy nerw w ludzkim ciele, ciągnący się od pnia mózgu aż do brzucha. Pobudzenie nerwu błędnego ma wpływ na niwelowanie stresu i regenerację całego organizmu.

Dołącz do następnej sesji!

Daj sobie przestrzeń na wewnętrzny wgląd

Wszystko, czego potrzebujesz to:

Warsztaty stacjonarne

Zapytaj o termin i miejsce najbliższych warsztatów kontakt@psychodelicroom.pl

Warsztaty online

Najbliższy planowany termin podamy wkrótce.

Sesja oddechowa w prezencie

Czy znasz kogoś, komu przydałaby się praca z oddechem? Kartę podarunkową możesz wykorzystać na dowloną usługę: wydarzenie osobiste lub online.

Chcesz o coś zapytać?

Jeśli jeszcze jesteś niezdecydowana/y, masz jakieś pytania, chętnie odpowiem 🙂 Pisz śmiało na kontakt@psychodelicroom.pl

Partnerzy

Przeciwwskazania

Sesja oddechowe jest bezpieczna dla większości ludzi, istotnie wpływa na ciało, stan umysłu i emocje. Należy jednak wziąć szczególne przypadki, gdzie może być niewskazana. Istnieją pewne okoliczności, w których należy unikać pewnych praktyk oddechowych. Zanim przystąpisz do warsztatów, koniecznie skonsultuj to ze swoim lekarzem specjalistą, zwłaszcza jeśli poniższy opis dotyczy Ciebie: