Co jeść przed tripem, w trakcie i po podróży z grzybami?

Z całą pewnością warto przyłożyć się do przygotowania się przed podróżą psylocybinową. Im więcej z siebie dasz, tym więcej możesz otrzymać. Podobnie, jak przed wakacjami. Dobrze spakowana walizka da nam komfort i poczucie bezpieczeństwa. Pakujesz ubrania, wybierasz muzyczkę do samolotu i… jedzenie. Pewnie wielu z Was zastanawiało się, co jeść przed tripem? Spożywany pokarm i napoje są kluczowe nawet na kilka tygodni przed psychodeliczną przygodą.

Co jeść przed tripem?

Nawet kilka tygodni przed tripowaniem warto przyjrzeć się temu, co mamy na talerzu. Jest to czas dostrajania się, ale też oczyszczania. Na dwa tygodnie przed warto jeść mniej mięsa lub je nawet odstawić. Zatem co jeść przed tripem? Nasza dieta powinna być bogata w owoce, warzywa, chude białka i produkty pełnoziarniste. Generalnie posiłki lekkostrawne. Picie dużej ilości wody pomoże wypłukać toksyny. Dobrze jest słuchać swojego ciała, ono wie, co dla nas jest dobre. Przy czym istotne jest bycie uważnym w doborze pokarmu. Warto również odstawić napoje alkoholowe i inne używki. Natomiast zanim spożyjemy magiczne grzyby, jakieś 5-6 godzin należy przejść na ścisłą dietę i nie jeść w ogóle, jedynie pić duże ilości wody. Oczyści to nasze ciało i przygotuje do lepszej przyswajalności psylocybiny zawartej w grzybach. Ponadto uchroni nasz organizm przed nudnościami i perypetiami żołądkowymi. Choć te nawet przy diecie niestety wystąpić mogą.

Co jeść w trakcie podróży psychodelicznej?

Czy w ogóle jest czas na jedzenie w czasie tripu? Magiczne grzyby z całą pewnością jako pilot wycieczki zadbają, żebyś się nie nudził i raczej jedzenie będzie jednym z ostatnich rzeczy, o których pomyślisz. Ale oczywiście są wyjątki od reguły. Must have, który musisz przy sobie mieć to przede wszystkim WODA. Nie zapominaj pić. A jeśli koniecznie chcesz się zdecydować na przekąski, to niech to będą świeże owoce, soczyste doznania dopełnią sensoryczne wrażenia podróży. Jeśli zdecydujesz się na mandarynki, mango, ananasa, czy pomarańcza – gwarantuję Tobie, że będzie to najpyszniejszy egzemplarz, jaki kiedykolwiek jadłeś. O ile będziesz w stanie zdjąć skórkę 🙂 Są przypadki, w których psychonaucie załącza się tak duży empatogen w stosunku do owocu i nie ma możliwości, aby je skrzywdził zdejmując mu skórkę. Jeśli jednak przejdziesz ten etap, wrażenia zapachu i smaku wręcz eksplodują, a zmysłowa podróż jest kolejnym walorem psychodelicznej przygody.

Nudności po grzybach psylocybinowych

Niestety nudności i rewolucje żołądkowe są niejako wpisane w rytuał, gdzie magiczne grzyby są przewodnikiem. Nie jest to jednak normą, ale te objawy są dość częste. U niektórych psychonautów po spożyciu magicznych grzybów mogą wystąpić nawet wymioty i rozstrój żołądka. Objawy te są bardziej prawdopodobne zwłaszcza jeśli jest wrażliwość żołądkowo-jelitową lub jeśli grzyby nie zostały odpowiednio przygotowane.

Co jeść po tripie?

Na zakończenie rytuału należy szczególnie o siebie zadbać, być dla siebie czułym i opiekuńczym. Jedzenie może być częścią integracji. Sprawdzi się tutaj ciepły napój, w postaci naparu z ziół, czy nawet ciepła woda. Nasz posiłek powinien zawierać produkty odżywcze, bogate w energię, ale nie obciążające żołądka. Sprawdzą się owoce i warzywa, np. banany, jagody, pomarańcza, lekkostrawne białka w postaci mięsa drobiowego, tofu, fasole, soczewice. Nasze ciało ukoi też pyszna gorąca zupa, którą warto przygotować sobie dzień wcześniej. Po tripie lepiej unikać kawy, w ogóle kofeiny pod różną postacią, cukru, nabiału, alkoholu i innych używek. Twoje ciało, to Twoja świątynia, zadbaj o nie z czułością i wdzięcznością. A praktyki żywieniowe pomogą Tobie w integracji doświadczenia.

Podsumowanie

Aspekt spożywania pokarmów, co jeść przed tripem, w trakcie i po podróży psychodelicznej jest bardzo ważny, jednak jest tylko częścią całego przygotowania. Aby walizka była w pełni spakowana, należy zadbać jeszcze o parę innych rzeczy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o przygotowaniu do tripa, polecamy nasz artykuł pt. „Jak przygotować się na psychodeliczną podróż? Czyli wszystko co musisz wiedzieć o set & setting”

Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne – min. w Polsce – ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

Przypisy:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9826005/

https://healingmaps.com/what-to-eat-before-during-and-after-your-psilocybin-trip/

https://www.alchimiaweb.com/blogen/magic-mushrooms-stomach-problems/

https://www.sirius.nl/pl/blog/jak-przygotowac-sie-do-wycieczki-z-grzybami-halucynogennymi/

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *