Działanie psychodelików podczas słuchania muzyki

Muzyka jest bardzo dynamicznym bodźcem i składa się z odrębnych cech akustycznych, takich jak wysokość, rytm i barwa. Badania neuroobrazowe podkreślają hierarchię sieci mózgowych zaangażowanych w percepcję muzyki. Leki psychedeliczne, takie jak dietyloamid kwasu lizergowego, tymczasowo dezintegrują normalną hierarchię funkcjonowania mózgu i wywołują głębokie efekty subiektywne, w tym wzmocnione emocje wywołane muzyką.

photo. Freepik

Badania wpływu LSD na odczuwanie muzyki

Wiele badań (przykład) ujawniło zmienioną aktywność mózgu i łączność z cechami akustycznymi w muzyce pod wpływem LSD. Psychodeliki wywołują uczucie zachwytu. Takie odkrycia są pierwszymi, które rzucają światło na sposób, w jaki mózg przetwarza muzykę pod wpływem psychodelików i zapewniają nowe spojrzenie na procesy mózgowe leżące u podstaw percepcji muzyki i szczytowych emocji w naturalnych warunkach słuchowych.

Jakiej muzyki warto posłuchać

Zebraliśmy informacje o najczęściej występujących wykonawcach i utworach, występujących na playlistach, których nazwy mogą sugerować wykorzystanie do podróży.

Khruangbin

Gatunek muzyczny Khruangbina jest tematem gorących dyskusji wśród krytyków. Głównie instrumentalne, brzmienie zespołu zostało opisane jako soul, surf rock, psychodeliczny, rock, dub i funk. Najczęściej używanym terminem opisującym muzykę Khruangbin jest tajski funk, chociaż sami członkowie zespołu kwestionują konwencję gatunków, publicznie odmawiając zaszufladkowania do jednej konkretnej kategorii. Jak zauważył dziennikarz muzyczny Rob Shepherd dla PostGenre, „[imię Khruangbin], co w języku tajskim oznacza „latający silnik” lub samolot, jest idealny dla ich muzyki, ponieważ często przekracza granice i kultury”.

Adagio for Strings

Utwór Samuela Barbera, uważany za jego najpopularniejsze dzieło napisany na orkiestrę smyczkową. W ankiecie BBC został wybrany najsmutniejszym utworem w historii. 

Aurora

Jej muzyka to przede wszystkim electropop , folk i art pop z wokalem określanym jako „eteryczny” . Na początku swojej kariery grała tylko na fortepianie, ale później zaangażowała się w perkusję i inne aspekty produkcji swojej muzyki.

Playlista Psychodelic Room na Spotify

Aby nie przebierać więcej w słowach i nie pisać o muzyce, tylko słuchać, przygotowaliśmy dla Was gotową playlistę na Spotify

https://open.spotify.com/embed/playlist/5HbLcMFaTlxOL3zzRJaqYa?utm_source=generator

 Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne – min. w Polsce – ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *