Co Netfilx mówi o psychodelikach

Dziś parę słów o tym, czego możecie dowiedzieć się o psychodelikach z popularnej platformy streamingowej – Netflix. Przygotowaliśmy dla Was zwięzłe opisy i linki do trailerów.

Magiczne lekarstwo – Magic MedicineW 2012 roku zespół naukowców medycznych zadał sobie pytanie: „co by się stało, gdybyśmy dali psilocybinę (magiczne grzyby) ludziom cierpiącym na ciężką depresję”? Zajęło im trzy lata, aby uzyskać niezbędne pozwolenia, aby się dowiedzieć.

Photo. Freepik

Trailer:

 Niezwykły świat grzybów – Fantastic Fungi

„Przynieśliśmy życie na Ziemię. Nie możesz nas zobaczyć. Jesteśmy grzybami!”. Możesz się zastanawiać, dlaczego powinieneś dbać o grzyby. Jest to opisane jako coś pomiędzy rośliną a zwierzęciem. Słyszymy, że istnieją od początku i że odgrywają rolę w narodzeniu, reinkarnacji i regeneracji. Ukazuje to seria animacji poklatkowych obecnych w filmie oraz śmiałe ogłoszenie, że Grzybnia jest „matką nas wszystkich”. Dzięki badaniom medycznym, penicylinie, antybiotykom, bioterroryzmowi, psychodelikom, a teraz nawet leczeniu depresji i raka, dowiadujemy się, że grzyby są tak istotną częścią naszej egzystencji. Grzyby mogą cię nakarmić, leczyć, a nawet zabić. Film jest dość fascynującą i edukacyjną gratką… i lekcją odporności biologicznej. 

Trailer:

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Łącząc komedię z dokładnym badaniem psychodelików, „Have a Good Trip” bada zalety i wady, naukę, historię, przyszłość, wpływ popkultury i kosmiczne możliwości halucynogenów.

Psychodeliki występują naturalnie w roślinach i były używane przez rdzennych mieszkańców, takich jak Indianie amerykańscy i inne plemiona na całym świecie. Środki te były często używane w ceremoniach religijnych i mogą być używane do odpowiadania na pytania dotyczące rzeczywistości lub przybliżania Cię do zrozumienia, dlaczego istniejesz (takie rzeczy).

Dokument wykorzystuje różnorodne kolorowe animacje wraz z wybitnymi gwiazdami klasy A i B, ale wydaje się, że wykorzystują ludzi tylko w filmach, muzyce i na scenie, więc myślę, że naprawdę przegapili okazję, aby dać lepszy widok na temat. Gdzie są ci, którzy nie są estradami? Sportowcy? Naukowcy? Politycy?

Ogólnie rzecz biorąc, jest to w porządku, początkujący przyglądają się lekom otwierającym umysł, które, jeśli są przyjmowane prawidłowo w obecności ludzi, którzy naprawdę dbają o twoje samopoczucie, możesz mieć wspaniałe doświadczenie.

Trailer:

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *