Czy grzyby psylocybinowe są bezpieczne?

350 mln ludzi na świecie cierpi z powodu depresji . Czy zbliżamy się do punktu krytycznego, a może już w nim jesteśmy? Jaką rolę w tym mają grzyby psylocybinowe?

Ta choroba cywilizacyjna przyczyniła się do zwiększonego zainteresowania naturalnymi środkami psychodelicznymi, jakimi są grzyby psylocybinowe (czytaj więcej) . Wiele osób decyduje się na takie kroki, ponieważ nie widzi dla siebie ratunku nawet w nowoczesnych lekach. Zwłaszcza w depresji lekoodpornych .  Psychiatria nie zrobiła znaczących postępów i zdaje się, że natura wzięła ZNOWU sprawy w swoje ręce.

grzyby psylocybinowe

Matka Ziemia opiekuje się nami od zawsze.

 Od 12 tysięcy lat (historia psylocybiny), a może nawet wcześniej, grzyby psylocybinowe służyły ludziom i naturalnie dbały o stan ludzkiego psyche. W teorii Terence MCKenna miały nawet wpływ na przyspieszenie ewolucji człowieka. 

Dziś obserwujemy powrót do źródła, do natury. Wraz z ruchem zmierzającym do dekryminalizacji psychedelików, w powietrzu unosi się rozmowa o grzybach psilocybinowych, prawdopodobnie najłatwiej dostępnych, bowiem te rosną w lasach i na łąkach.

Czy grzyby psylocybinowe są bezpieczne?

Choć grzyby psylocybinowe są najniżej w klasyfikacji  szkodliwości substancji psychoaktywnych, należy  postępować z nimi z dużą ostrożnością.

Sylwia i Piotr z Czasu na kwas– edukacyjnego programu o psychodelikach bardzo ładnie nazwali  doświadczenie z grzybami-ceremonią.

Potencjał grzybów psylocybinowych jest tak duży, że wykorzystanie ich w celach rekreacyjnych jest swoistym marnotrawstwem ich mocy. Aby w pełni je zrozumieć- istotne jest właściwe przygotowanie do doświadczenia.

Przyjmowanie NIE jest wskazane osobom o skłonnościach psychotycznych, np. schizofrenia, choroba dwubiegunowa. Nawet jeśli – to nie my jesteśmy chorzy, ale mamy w rodzinie predyspozycje to chorób umysłowych- nie zażywajmy psychodelików!


Reklama

growkit golden teacher darmowa dostawa

Niewskazane jest stosowanie psychodelków osobom przyjmującym leki antydepresyjne SSRI, znacząco osłabiają działanie substancji psychoaktywnych. Po zakończeniu terapii lekami antydepresyjnymi  należy odczekać dłuższy czas jeśli zdecydujemy się zastosować psylocybinę. Odstawienie koniecznie musi odbywać się w porozumieniu z lekarzem.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy grzyby psylocybinowe są bezpieczne? Wśród nich nierzadko są też osoby z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi, które w grzybach widzą ratunek dla siebie. Dlatego tak ważne jest prowadzenie dalszych badań nad psylocybiną, a tym samym wsparcie rządów, które blokują te badania. 

Jak przygotować się do tripu z grzybami psylocybinowymi? Czyli set&setting.

Ten skrót oznacza nasze przygotowanie do doświadczenia psychodelicznego. W jego skład wchodzi nasza kondycja psychiczna- SET, oraz przestrzeń w jakiej będziemy przebywać podczas tripa- SETTING.

Nasze ciało to nasza świątynia! Zadbaj o to, by nie imprezować dzień wcześniej, nie zażywaj narkotyków,  wyśpij się. Wypoczęte ciało to podstawa. Wskazana poranna przebieżka  lub spacer, ale nie szalej. Lepiej nie mieć zakwasów.

Set

Równie istotne jest nastawienie psychiczne, najlepiej niczego nie oczekiwać. Jeśli wejdziesz w tripa pogrążony problemami i negatywnymi myślami- możesz być pewien, że Twój stan samopoczucia zostanie zwielokrotniony i mocno skonfrontujesz się z problemem. Grzyb zawsze naciska tam, gdzie najbardziej boli. Jeśli będziesz myślał/a o bad tripie – z pewnością go doświadczysz, jeśli myślisz, że doznasz oświecenia- pewnie się rozczarujesz. Przy pierwszym podejściu warto zadbać, aby mieć dobre samopoczucie, być pogodnym i myśleć o pozytywnych rzeczach, które ostatnio Ciebie spotkały.

Setting

Koniecznie zadbaj o to, by miejsce, w którym będziesz zażywał grzyby było  przyjazne. Najgłębsze doświadczenia przychodzą, kiedy czujemy się całkowicie bezpieczni, najlepiej w domu. Podróże na łonie natury zostaw sobie na później. Warto zadbać o przytulne światło, kilka poduszek i kocyk. Dopełnieniem będzie przygotowanie wcześniej odpowiedniej muzyki. Świetnie sprawdza się muzyka klasyczna, ale też orientalna. Gorąco polecamy naszą listę psychodelicroom.pl

Tripsitter

Dopełnieniem kwestii bezpieczeństwa jest osoba, która się Tobą zaopiekuje – tripstter . Obecność kogoś dobrze doświadczonego w podróżach psychodelicznych jest kluczowe. Da Tobie poczucie komfortu, w razie potrzeby posłuży wsparciem, gdyby doświadczenie zaczęło Ciebie przerastać. Możesz poczuć strach, dezorientację, dyskomfort fizyczny, a nawet nudności. Tripsitter będzie wiedział co wtedy robić. Powinna to być osoba zaufana, przy której nie będziesz czuć się skrępowany.  Doświadczenie może być łagodne i możesz mieć tylko i wyłącznie pozytywne wrażenia, ale może to też być konfrontacja z Twoim Ego , a to już potrafi narobić bałaganu w głowie. Obszerniej temat set & setting omawiamy tutaj.

Odpowiadając sobie na pytanie, czy grzyby psylocybinowe są bezpieczne, warto zagłębić się w ich temat i edukować, bo to nie zabawki. Gorąco polecamy zajrzeć tutaj psychodeliki.org  i poczytać też trochę książek, np. autorstwa Terence MCKenna – psychodelicznego filozofa i etnobotanika. Jedno jest pewne nie ma dwóch takich samych podróży.

Tekst powstał w oparciu o subiektywną opinię autora, w żadnym razie nie zachęca do stosowania środków psychoaktywnych.

 Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne – min. w Polsce – ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *