Jaki growkit wybrać na pierwszy raz?

Magiczne grzyby – to niezwykłe narzędzie. Jak mogłeś zauważyć na naszej stronie jest ich wiele rodzajów. Jeśli zastanawiasz się, jaki growkit wybrać na pierwszy raz? – spróbujemy ułatwić Tobie wybór i  mamy kilka rad na początek. Pamiętaj jednak, że owoce grzybów psylocybinowych są zabronione w Polsce, natomiast posiadanie grzybni, czyli tak zwany growkit jest legalne. 

Co to jest growkit?

Zaczynając swoją przygodę z mykologią warto zaznajomić się z podstawowymi hasłami tej dziedziny. Zatem, co to jest growkit? Otóż jest to w tłumaczeniu pudełko wzrostu. Takie pudełko zawiera zestaw komponentów (materiałów) niezbędnych do wyhodowania rośliny lub grzyba. Jeśli interesujesz się mykologią, zapewne Twój growkit będzie zawierał plastikowe pudełko wypełnione podłożem uprawowym, w którym znajduje się gotowa do hodowli grzybnia psilocybe cubensis. Taki zestaw to nic innego, jak skolonizowany blok substratu, który po odpowiednim zaopiekowaniu wypuści owocniki, czyli grzyby psylocybinowe. Wysokiej jakości growkit poza grzybnią zawiera dodatkowe elementy wchodzące w skład zestawu do uprawy, czyli worek, spinacze i kartonowe opakowanie. W wielkim skrócie, co to jest growkit? Jest to substrat zawierający dojrzałą grzybnię, która pozwala uprawiać grzyby psylocybinowe.


Reklama

growkit golden teacher darmowa dostawa

Pierwsze doświadczenie z grzybami psylocybinowymi.

Są kraje w Europie np. Czechy, Holandia, gdzie możesz posiadać niewielką ilość grzybów. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio wyedukować się przed zażyciem środków psychoaktywnych. Musisz być pewna/y, że tego naprawdę chcesz. Zatem, jaki growkit wybrać na pierwszy raz? Siłę doświadczenia mierzy się w skali od 1-5, gdzie 5 jest bardzo mocne. Szczepy różnią się między sobą. W zależności od gatunku możemy nastawić się na bardzo intensywne wizualizacje lub minimalną obecność wizji, bardziej skupić się na wrażeniach filozoficznych i wglądu do wewnątrz siebie.

Który growkit czyli jakie grzyby są odpowiednie na początek?

Jaki growkit wybrać na pierwszy raz? Na pierwsze doświadczenie najlepiej wybrać łagodniejsze odmiany, np. B+ lub  Mexican. Dobrym wyborem będzie także Golden Teacher. Dobór dawki oraz set & setting ma ogromne znaczenie. Najlepiej posłużyć się wagą. Przy pierwszych doświadczeniach najrozsądniej ograniczyć się do dawek 1-2 g suszonych grzybów. O tym jak przygotować przestrzeń do ceremonii przeczytasz również na naszym tutaj.

Growkit B+

B+ zapisał się w historii, jako najpopularniejsza odmiana lat 90, powstał na Florydzie i prawdopodobnie został stworzony przez tajemniczego mykologa, znanego w sieci jako MR G. Dlaczego ta odmiana tak przypadła do gustu? Otóż uchodzi za bardzo łagodną w objawach tak zwanych niepożądanych. Użytkownicy zauważyli, że wywołuje mniej nudności niż pozostałe odmiany, a poza tym w odczuciach są euforyczne i relaksujące, mogą wystąpić łagodne halucynacje, jednak jest to bardzo indywidualna kwestia zależna od naszej wrażliwości.

Growkit Mexican

Mexican ma łagodne usposobienie, jeśli można tak to nazwać, jego działanie jest umiarkowane, idealnie sprawdzi się jako przewodnik dla osób z małym doświadczeniem w dziedzinie mykologii. Jeśli ktoś nie wie, jaki growkit wybrać na początek to Mexican będzie dobrym wyborem, użytkownicy wymieniają takie cechy jak:  „słoneczny niczym Meksyk”, pozytywny, relaksujący i uśmiechnięty. Ta odmiana Mexican była stosowana w starożytnych ceremoniach przez Aztekowów. 

Growkit Golden Teacher

Słowo legendarny chyba najlepiej opisuje ten growkit. Jego nazwa to nie przypadek, Złoty Nauczyciel to przydomek, na który ta odmiana sobie zapracowała przez lata. Mówi się o nim „Złoty” z dwóch powodów, jego kapelusze mają kolor złoto-brązowy, ale też „Złoty”, ponieważ jego nauki są bardzo cenne. A dlaczego „Nauczyciel”, bo prowadzi ludzką jaźń na to, czego najbardziej potrzebuje w danym momencie, choć może to być czasem trudne. Growkit Golden Teacher to gratka zarówno dla koneserów, jak i osób poczatkujących. Jest łatwy w obsłudze, a jego bardzo, bardzo duża popularność świadczy o tym, że jeśli ktoś nie wie, jaki growkit wybrać na początek – wybiera właśnie Golden Teacher. Jeśli chcesz zgłębić wiedzę o tej odmianie zapraszamy na obszerny wpis tutaj.

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *