Historia odmiany growkit Golden Teacher

Historia growkit Golden Teacher to fascynująca podróż w świat grzybów psylocybinowych. To jedna z najbardziej cenionych odmian, łącząca naturę i ludzką eksplorację. Artykuł odkryje pochodzenie, ewolucję i wpływ tych magicznych grzybów na kulturę i świadomość. Dowiemy się, dlaczego growkit Golden Teacher zdobył status jednego z najchętniej kupowanych w branży.

Grzyby psylocybinowe (do tej odmiany należy Golden Teacher)  zyskały znaczenie w świecie zachodnim w połowie XX wieku. Szczególnie dzięki pracy wpływowych postaci, takich jak Timothy Leary. Leary, razem z innymi pionierami ruchu psychodelicznego, popierał eksplorację zmienionych stanów świadomości ułatwioną przez substancje takie jak psylocybina zawarte właśnie w Golden Teacher, Mexican, czy Mazatapec

Golden Teacher (grzyby psylocybinowe) w kulturach starożytnych

Grzyby magiczne, czyli te zawierające np. psylocybinę, od tysięcy lat odgrywają rolę w obrzędach, uroczystościach i praktykach duchowych. W Ameryce Środkowej ludność Majów i Azteków nazywała je „Teonanácatl”, dosłownie „Ciało Bogów”.

Od północnej Australii poprzez Hiszpanię do starożytnej Grecji, Rzymu i Egiptu, historia grzybów psylocybinowych obejmuje wszystkie zakątki świata.

Źródło: Pokarm Bogów

Malowidła naskalne w Tassili n’Ajjer w Algierii, datowane na 9000 lat, zawierają najstarszy petroglif przedstawiający używanie magicznych grzybów. Według Służby Leśnej Stanów Zjednoczonych, „Grzyby przedstawione na 'szamanie grzybowym’ to grzyby Psilocybe„.

W swojej książce z 1992 roku pt. „Food of the Gods: The Search for the Original Tree of Knowledge”, etnobotanik i mistyk Terrence Mckenna opisuje malowidła z epoki neolitu, pisząc:

„Tutaj ukazane są najwcześniejsze przedstawienia szamanów w otoczeniu licznych wypasających bydło…”

Ciekawe przez pryzmat tego tekstu, jest to, że odmiany Psilocybe Cubensis, takie jak współczesny Golden Teacher, rosną naturalnie na odchodach bydła, bawołów i nawet koni.

Mckenna kontynuuje, pisząc: „Szamani tańczą z rękami pełnymi grzybów, a także mają grzyby wyrastające z ich ciał. W jednym przypadku są pokazani biegnący z radością, otoczeni geometrycznymi strukturami swoich halucynacji.”

Golden Teacher historia bardziej współczesna i potencjał terapeutyczny

Grzyb Golden Teacher ma tajemnicze pochodzenie pomimo światowej popularności. Oto skrócona historia jego odkrycia w kontekście rosnącej w zachodniej kulturze fascynacji psylocybiną.

1906 

Gatunek grzybów psylocybinowych jest opisany przez amerykańskiego mykologa Franklina Sumnera Earle’a jako Stropharia cubensis na Kubie.

Francuski farmaceuta i mykolog Narcisse Théophile Patouillard identyfikuje go jako Naematoloma caerulescens.

1940 

Etnobotanik Richard Evans Schultes publikuje wyniki badań na Uniwersytecie Harvarda dotyczące używania magicznych grzybów w Meksyku i ich wpływu na układ nerwowy.

Amerykański mykolog i założyciel czasopisma Mycologia, William Alphonso Murrill, nadaje mu nazwę Stropharia cyanescens w Gainesville na Florydzie.

1949

Niemiecki mykolog Rolf Singer przenosi go do rodzaju Psilocybe, nadając mu nazwę Psilocybe („goła głowa”) Cubensis („pochodzące z Kuby”).

1957

Gordon i Valera Wasson biorą udział w ceremonii grzybowej w Ameryce Środkowej pod przewodnictwem szamana Marii Sabiny. Publikują swoje słynne odkrycia w majowym wydaniu magazynu Life.

1981

Grzyby Psilocybe Cubensis (być może właśnie Golden Teacher) zostają odkryte rosnące dziko na Florydzie, co przyczynia się do ich szybkiej popularności w scenie psychodelicznej.


Reklama

growkit golden teacher darmowa dostawa

Grzyby PES a Golden Teacher

Mimo popularnego przekazu, który sugeruje, że Golden Teacher to pierwotnie hawajskie grzyby PES, przemianowane przez holenderskiego hodowcę, są one odrębne pod względem wyglądu, efektów i mocy. Bardziej prawdopodobne jest, że Golden Teacher trafiły na Florydę dzięki rodzajowi rozprzestrzeniania zarodników zwanych zoochorią.

Przerwa w badaniach nad grzybami psychodelicznymi takimi jak Golden Teacher

Okres przerwy w badaniach nad terapeutycznymi właściwościami psylocybiny zakończył się w 1997 roku w badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Zurychskim. Od tego czasu, w ramach renesansu psychodelików, zachodzą zmiany w przepisach dotyczących substancji psychoaktywnych, co rodzi nadzieję na przyszłość legalnego uprawiania i spożywania grzybów Golden Teacher.

W 2020 roku Oregon stał się pionierem, legalizując terapię przy użyciu psylocybiny, a inicjatywy dekryminalizacyjne pojawiają się w różnych regionach kraju. Zmieniające się przepisy dotyczące substancji psychoaktywnych wskazują na nadejście nowej ery w obszarze psychodelików.

Golden Teacher aktualna sytuacja

Historia grzybów halucynogennych, jak Golden Teacher, jest fascynująca, jednak ich używanie jest potencjalnie niebezpieczne. Badania wciąż trwają, lecz ich stosowanie wymaga konsultacji z lekarzem. W wielu krajach, w tym Polsce, posiadanie samej grzybni jest legalne, ale używanie grzybów psylocybinowych często pozostaje nielegalne i szkodliwe dla zdrowia.

Źródła:

https://hollisarchives.lib.harvard.edu/repositories/17/resources/7438/collection_organization

https://www.first-nature.com/fungi/~biog-singer.php

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Evans_Schultes

https://www.juramusees.fr/decouverte/narcisse-theophile-patouillard/

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *