Blue honey, czyli jak zrobić niebieski miód.

Niebieski miód – blue honey – to bardzo stara metoda przechowywania grzybów psylocybinowych. Już od czasów starożytnych słodki eliksir był znany, jako substancja konserwująca. Miód wykorzystywano do zachowania świeżości pożywienia, a nawet służył do balsamowania zwłok. Produkty zanurzone w miodzie zachowywały swoje wartości i właściwości odżywcze. W egipskim grobowcu króla Tuta – mimo upływu 3000 długich lat, miód wciąż nadawał się do spożycia. I choć nie ma potwierdzonych dowodów, bardzo prawdopodobne jest, że już w tamtych czasach konserwowano nim także magiczne grzyby. Niebieski miód to szybki i łatwy sposób na przechowywanie i dawkowanie psylocybiny zawartej w grzybach halucynogennych.

Co to jest blue honey?

To powszechna nazwa dla miodu, do którego dodano sproszkowane grzyby psylocybinowe lub zanurzono w nim kawałki tych grzybów. Niebieski miód to słodki przysmak o psychodelicznym działaniu. Jest stosunkowo łatwy do zrobienia i pozwala zachować świeżość i właściwości grzybów. Może być przechowywany latami, a nawet setkami lat – bez starty jakości.

Dlaczego miód jest niebieski?

Substancja halucynogenna, którą zawierają magiczne grzyby to psylocybina. Chociaż miód po zmieszaniu z grzybami psylocybinowymi nie zmienia koloru na niebieski, psylocybina z grzybów przedostaje się do miodu i powoduje lekko niebieski odcień na brzegach.  Efekt „blue honey” widać zwłaszcza na górze słoika, gdzie miód jest bardziej narażony na kontakt z tlenem. Ten sam efekt występuje w przypadku samych grzybów — podczas zbiorów i obchodzenia się z owocnikami tworzą się niebieskawe siniaki na trzonach. Im więcej psylocybiny jest w grzybie, tym więcej niebieskich plamek zobaczymy.

Historia blue honey sięga neolitu?

Nie ma na to zbyt wielu potwierdzeń naukowych, ale prawdopodobne jest, że już w czasach neolitycznych człowiek stosował grzyby psylocybinowe. Świadczyć o tym może malowidło naskalne w Tassili n’Ajjer w Algierii, które przedstawia elementy przypominające grzyby . Rysunek przedstawia antropomorficzną postać trzymający magiczne grzyby. Wysoce prawdopodobne jest, że szaman z głową pszczoły sugeruje, że miód już wtedy był znany, jako środek konserwujący psylocybinę.

Czy niebieski miód jest mocniejszy?

Niekoniecznie. Moc blue honey zależy tak naprawdę od psylocybiny zawartej w konkretnych grzybach, od ich odmiany. Ponadto mniejsze grzyby mają zwykle stosunkowo większą zawartość psylocybiny niż bardziej wyrośnięte owocniki. Moc miodu uwarunkowana jest od ilości dorzuconych gram grzybów. Bez próby generalnie trudno to oszacować, ale jeśli wiesz ile gram wrzuciłeś, to mniej więcej wiesz, czego się spodziewać. Testowanie i tak warto rozpocząć od mniejszych porcji, a później ewentualnie zwiększać.

Dla kogo jest niebieski miód?

Zaletą niebieskiego miodu jest przede wszystkim jego smak. Miód grzybowy to idealny sposób na spożywanie grzybów bez konieczności dławienia się suchymi łodygami, bez odruchów wymiotnych. Suszone grzyby nie dla każdego są rarytasem. Blue honey to rewolucja dla tych, którzy zmagają się ze smakiem grzybów, ponieważ doskonale go maskuje.

Oprócz zwiększenia trwałości grzybów, dawkowanie psylocybiny tą metodą jest łatwiejsze. Po obliczeniu dawki na słoik z miodem będziesz w stanie określić, ile łyżeczek należy spożyć, aby osiągnąć pożądany efekt. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku, gdy stosujesz mikrodawkowanie psylocybiny.

Trzecią sprawa dotyczy szybkości działania, jeśli zależy Tobie na szybkich efektach. Dodanie psylocybiny do miodu przyspiesza proces wchłaniania i może prowadzić do szybszego wystąpienia efektów.

Jak zrobić niebieski miód?

Sporządzenie blue honey jest bardzo proste, odbywa się bez obróbki termicznej. Przygotowanie niebieskiego miodu nie wymaga gotowania, a więc nie ryzykujesz uszkodzenia grzybów. Dzięki temu grzyby zachowają maksimum właściwości przez praktycznie nieokreślony czas.

Jak przechowywać blue honey?

Blue honey przechowujemy, jak zwykły miód, w chłodnym ciemnym i suchym miejscu. Jeśli grzyby zostały odpowiednio wysuszone i miód ma odpowiednie warunki magazynowania, to mikstura ma nieokreślony termin przydatności. Jeśli jesteś weganinem, możesz użyć syrop z agawy, efekt będzie ten sam, a jedyne, co się zmieni, to smak.

Blue honey – instrukcja krok po kroku

  1. Całkowicie wysusz grzyby, aby zapewnić długotrwałą konserwację niebieskiego miodu. W przeciwnym razie wewnątrz słoika mogą nastąpić procesy fermentacji, które zepsujeą miksturę.
  2. Pokrój lub zmiel grzyby tak drobno, jak to możliwe, aby zwiększyć kontakt psylocybiny z miodem. Można to zrobić na kilka sposobów, choć najszybsze jest użycie młynka do kawy, może być ręczny lub elektryczny.
  3. Wsyp do słoika sproszkowane magiczne grzyby i zalej pierwszą warstwą płynnego miodu. Następnie włóż kolejną warstwą grzybów i tak dalej, aż do jej wypełnienia. Oczywiście im więcej grzybów dodasz, tym silniejszy będzie efekt. Uwaga: Nie podgrzewaj miodu, aby był bardziej płynny. Nadmiar ciepła może spowodować rozkład psylocybiny. Alternatywnie możesz wymieszać w misce wybraną ilość miodu i grzybów, a następnie wlać ją do słoika. Obie metody działają równie dobrze, to zależy tylko od tego, czy chcesz mieć grzyby rozmieszczone w całym słoju, czy w łatwych do układania warstwach.
  4. Zakręć słoik i umieść go w ciemnym, chłodnym i suchym ciemnym miejscu na 1–4 miesiące. Teoretycznie poczekaj minimum 2 tygodnie przed zjedzeniem. Im dłużej go zostawisz, tym więcej psylocybiny wypłynie i wzbogaci miód. Trudno się temu oprzeć, ale jest to inwestycja długoterminowa! W miarę upływu czasu do miodu przedostanie się więcej psylocybiny, więc idealnym rozwiązaniem byłoby nie spożywanie jej przez kilka tygodni lub nawet pozostawienie jej macerującej przez kilka miesięcy.

Dawkowanie blue honey

Dobrym pomysłem jest zapisanie ilości grzybów i miodu (np. 5 g suszonych grzybów na 100 ml miodu), aby mieć odniesienie do mocy danej mieszanki.

Proporcją dobrą na początek eksperymentów jest 1 gram suszonych grzybów na dużą łyżkę miodu (łyżka ma 15 ml). Wtedy zamiast 2 gramów suszonego grzyba, zjesz dwie łyżki blue honey.

Jeśli chcesz zrobić półlitrowy słoik miodu, to przykładowo możesz wziąć 40 g suszonych grzybów i 400 ml miodu (o płynnej konsystencji). Dostosuj proporcje w zależności od pożądanej mocy. Jednym z częstych błędów jest nieprawidłowe odmierzenie proporcji, co może prowadzić do słabszej lub zbyt mocnej mikstury. Pamiętaj więc, że dokładność jest tutaj kluczowa. Po ustaleniu idealnej dawki możesz dodać trochę więcej sproszkowanych grzybów do słoika zamiast dodawać więcej miodu, aby uzyskać lepszy efekt. Jak tylko przejdziesz moment dobrania właściwej dawki – możesz być usatysfakcjonowany, bo przyjmowanie grzybów stanie o wiele prostsze i przyjemniejsze, a tworzenie każdego kolejnego miodu będzie rutyną.

Ryzyko przy konsumpcji blue honey

Grzyby psylocybinowe w każdej postaci są w stanie zmienić naszą świadomość i percepcję. Możesz doznać halucynacji wzrokowych i słuchowych, obudzić lęk, obniżyć nastrój. Magiczne grzyby powinny być podawane wyłącznie przez przeszkolony personel medyczny i w konsultacji z lekarzem. Więcej o korzyściach i zagrożeniach przeczytasz tutaj.

Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne – min. w Polsce – ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania. 

Przypisy:

https://healingmaps.com/blue-honey-your-comprehensive-guide-to-making-magic-mushroom-honey/

https://localhivehoney.com/blogs/blog/historical-honey-ancient-egypt

https://en.wikipedia.org/wiki/Tassili_Mushroom_Figure

https://www.alchimiaweb.com/blogen/blue-honey/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *