Blog kategorie
Bestsellery
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc

169,99 zł

Cena regularna: 179,99 zł

szt.
Promocje
Łapacz słońca Kryształy światła
Łapacz słońca Kryształy światła

125,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Kadzidło naturalne Rózga Ochronna
Kadzidło naturalne Rózga Ochronna

32,90 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm

99,00 zł

Cena regularna: 119,00 zł

szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc

169,99 zł

Cena regularna: 179,99 zł

szt.

Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 169,99 zł

Cena regularna: 179,99 zł

169.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Growkit Golden Teacher

Growkit Golden Teacher to zestaw do uprawy, który zawiera dojrzałą grzybnię. Przypominamy, że jest to NOWA WERSJA, która różni się od pozostałych growkitów. Growbox Golden Teacher jest bezpieczny i nie zawiera żadnych nielegalnych substancji. Jest przeznaczony wyłącznie do celów badawczych. Stanowczo odradzamy hodowanie grzybów psylocybinowych ze względu na to, że substancje występujące w owocach grzybni (psylocybina) są nielegalne w Polsce oraz w wielu innych krajach. Poprzez dokonanie zakupu growkitu, potwierdzasz, że nie zamierzasz go wykorzystywać w sposób sprzeczny z prawem. Ważne jest, abyś przestrzegał tych zaleceń i używał growkitu wyłącznie w celach laboratoryjnych. Nie ponosimy odpowiedzialności za nieprzestrzeganie tych wytycznych. Przed podjęciem decyzji o zakupie, zalecamy sprawdzenie statusu prawnego growkitów w Twoim kraju.

PRZECHOWYWANIE GROWKIT GOLDEN TEACHER:

W magazynie firmowym przechowujemy growkity w zakresie temperatury od 2 do 5 stopni, co pozwala utrzymać ich maksymalną świeżość. Producent udziela gwarancji pełnej świeżości przez okres 6 miesięcy, o ile zachowane są te warunki przechowywania. Po otrzymaniu przesyłki, natychmiast umieść growkit w lodówce. Należy jednak pamiętać, że masz 72 godziny na przeprowadzenie badań laboratoryjnych, w przeciwnym razie możesz narazić się na potencjalne konflikty z prawem.

ZAWARTOŚĆ GROWKIT GOLDEN TEACHER:

  • kartonik (niezbędny do właściwego procesu)
  • growkit - pudełko z grzybnią o pojemności 1200 ml
  • perforowana plastikowa torba (torba ma dziurki - nie nalewaj wody!)
  • dwa spinacze

UWAGA! Z uwagi na obowiązujące przepisy prawne, chcielibyśmy zaznaczyć, że dołączenie instrukcji do zestawu nie jest możliwe. Przed przystąpieniem do uprawy, zalecamy sprawdzenie statusu legalności w Twoim kraju. Jeśli posiadasz odpowiednie zezwolenie, zapraszamy do odwiedzenia naszego  bloga, gdzie znajdziesz wskazówki dotyczące hodowli.

golden teacher

CHARAKTERYSTYKA GROWKIT GOLDEN TEACHER:

Golden Teacher to najbardziej popularne grzyby psychodeliczne, czyli grzyby psylocybinowe. Jego wyjątkowy sposób działania zapewnił mu już legendarne miejsce w rodzinie psychodelików. Znany jest na całym świecie ze swojej mądrości i prowadzeniu w nieznane zakamarki podświadomości. Golden Teacher, czyli Złoty Nauczyciel w pełni zasłużył na swoja nazwę. 

Nowa wersja Growkit Golden Teacher

Producent zmienił formę produkcji Growkit Golden Teacher. Jako że dbamy o świeżość naszych produktów w asortymencie mamy Golden Teacher  wyłącznie z nowej serii.

Co to jest Golden Teacher?

Golden Teacher to grzyb, który należy do odmiany Psilocybe cubensis, jest to rodzina Hymenogastraceae (pieczarkowatych) jego pochodzenie nie jest do końca znane. Złoty Nauczyciel jest stosunkowo nowy w rodzinie, bowiem pojawił się w latach 80 XX wieku i wprowadził sporo dezorientacji wśród mykologów. Ma gładkie, pulchne kapelusze, w odcieniach pomarańczowo - brązowych - karmelowych. Łodyga jest kremowa lub biała, o krępej budowie. Odmiana ta jest prawdopodobnie najbardziej znana z grzybów Psilocybe cubensis. Nie występuje naturalnie, bowiem z definicji "odmiana"  jest uprawiana i nie jest naturalnie występującym okazem. W świecie mykologów uznawana jest za prostą i wygodną w uprawie, dlatego też cieszy się tak szeroką dystrybucją. Golden Teacher jest starannie wyselekcjonowanym gatunkiem psilocybe cubensis, którego pożądane cechy zostały wyizolowane w celu wywołania zwiększonych efektów halucynogennych i lepszej adaptacji do nieprzewidywalnych warunków środowiskowych. 

Dlaczego Golden Teacher jest tak popularnym grzybem halucynogennym?

Po pierwsze ze względu na niezwykły balans pomiędzy swoją mocą i łatwością w uprawie. Odmiana ta nie jest ani silna, ani słaba. W skali mocy działania plasuje się po środku.  Sprawdzi się zarówno u początkujących użytkowników, jaki i bardziej zaawansowanych graczy. Zawartość psylocybiny to 0,63%, psylocyny 0,60% i 0,25% baeocystyny. Ponadto czas trwania podróży jest krótszy niż przy innych grzybach, czy LSD, w zależności od dawki to zazwyczaj 2-4 godzin, co jest plusem dla amatorów, którzy nie wiedzą na co się piszą. Jednakże i ten czas może zmieść człowieka z planszy. Dlatego tak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i zadbanie o set & setting oraz edukacja. Koniecznie sprawdź wpis w tym temacie na naszym blogu. Zanim kupisz swój pierwszy growkit może warto zaznajomić się z zagadnieniami dotyczącymi psychodelików i uważniej pochylić się nad tym wątkiem. W naszym sklepie oferujemy kilka pozycji książek, które co nieco mogą wyjaśnić.

growkit golden teacher

Jednak wracając do tematu Golden Teachera - najcenniejszą cechą, która wpłynęła na jego popularność, która dała mu miano króla grzybów halucynogennych jest jego niezwykła mądrość, uczucie obcowania z wyższą inteligencją, skierowaną na wewnętrzne odczuwanie miłości. Jego klarowna forma edukacji jest wręcz epicka, a doświadczenie z jego udziałem to poczucie niezwykłego balansu pomiędzy ciepłym uczuciem na sercu a poszerzonym stanem świadomości. Golden Teacher jest tak popularny ponieważ wśród użytkowników psychodelicznych doznań, postrzegany jest, jako ten, który rzadziej wywołuje "bad tripa". Pamiętajmy jednak o tym, że każde zażycie substancji psychodelicznej może nieść za sobą niebezpieczne ryzyko i nie jesteśmy w stanie w 100 % niczego przewidzieć. 

Czy Golden Teacher jest legalny?

Posiadanie, czy sprzedaż growkitu odmiany Golden Teacher jest legalne w Polsce, dopóki growkit jest przeznaczony do celów badawczych, czy kolekcjonerskich. Grzybnia nie zawiera zabronionych substancji. W momencie, kiedy dopuścimy do wzrostu grzybów z growkitu, w grzybach uwalnia się nielegalny materiał, czyli psylocybina - wtedy narażamy się na konflikt z obowiązującym prawem. Aby sprawdzić, gdzie legalnie można hodować i posiadać grzybki halucynogenne zweryfikuj status prawny poszczególnych państwa tutaj.

GATUNEK / ODMIANA GROWKIT:

Psilocyne Aurumescens

HISTORIA GROWKIT GOLDEN TEACHER:

Ta intrygująca odmiana powstała w latach 80, a jego twórca pozostaje anonimowy. A wielka szkoda, ale też ogromny szacunek stać w cieniu tak znakomitego działa, jakim jest growkit Golden Teacher.
 

JAK UPRAWIAĆ GROWKIT GOLDEN TEACHER? 

Odradzamy hodowlę, a tym bardziej spożycie grzybów psylocybinowych, ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte (PSYLOCYBINA) są nielegalne. Są jednak kraje, gdzie jest to możliwe, aby być tego pewnym, sprawdź status prawny growkitów państwa, w którym przebywasz, jeśli będzie pozytywny, na naszej stronie w artykule na temat uprawy magicznych grzybów dowiesz się, jak się nimi zająć. Złoci Nauczyciele to dobry wybór do kultywacji. Jeśli dopiero zaczynasz, każda odmiana Psilocybe cubensis jest łatwa w uprawie, a wszystkie odmiany mają podobne wymagania hodowlane (np. temperatura, wilgotność i światło).

Czy Golden Teacher łatwo się rozwija?

Wiele osób hodujących twierdzi, że tak. W rzeczywistości ten rodzaj grzyba – podobnie jak inne szczepy Psilocybe cubensis – jest znany jako stosunkowo łatwy w uprawie, co czyni go doskonałym wyborem dla początkujących hodowców. A jak długo trwa wyhodowanie Złotych Nauczycieli? Spodziewaj się, że proces zajmie 4-6 tygodni od zaszczepienia zarodnikami do owocowania.

JAK DZIAŁAJĄ GRZYBY GROWKIT GOLDEN TEACHER?

 Złoci Nauczyciele zaczerpnęli część nazwy „nauczyciel”, ponieważ użytkownicy odkryli, że oferowali im wnikliwe i odkrywcze doświadczenia. Jednak każda odmiana magicznego grzyba może oczywiście oferować ważne spostrzeżenia, tak jakbyś uczył się lekcji życia od nauczyciela. Ponieważ GT mają umiarkowany poziom mocy, są idealnym punktem wyjścia dla tych, którzy są nowicjuszami w psychodelikach. Łagodny charakter odmiany zmniejsza ryzyko złej podróży użytkownika. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą zażywać większą dawkę Złotych Nauczycieli w celu uzyskania unikalnych efektów, takich jak mistyczne doznania.

Dawki grzybów Golden Teacher powinny być brane pod uwagę w sposób ostrożny. Nawet jeśli są to grzyby o średniej sile, jeśli nigdy wcześniej nie tripowałeś lub jesteś nowy w psychodelikach, zawsze najlepiej zacząć od małej dawki, aby najpierw przyzwyczaić się do efektów, a potem wziąć wyższa dawka następnym razem, jeśli masz na to ochotę. Pamiętaj: zawsze możesz wziąć więcej, ale nigdy mniej.

golden teacher growkit

Jak dawkować Golden Teacher?

Temat nie jest jednoznaczny, ponieważ nie jesteśmy w stanie na oko sprawdzić jaka jest zawartość psylocybiny w danym, konkretnym grzybie. W jednym może być więcej, w innym mniej. Druga spraw to indywidualna tolerancja naszego organizmu na psylocybinę. Mogłoby się wydawać, że ktoś, kto waży 90 kg, ma 190 cm wzrostu ma dużą odporność na tę substancję, nic bardziej mylnego. Zdarza się, że osoby ledwo ważące 50 kg mają ją o wiele większą i aby uzyskać efekt pożądany muszą wziąć większą niż zalecana dawka. 

Jak zatem dawkuje się grzybki halucynogenne? 

Grzyby psylocybinowe zawierają w swoim składzie 90% wody, dlatego jest bardzo duża różnica pomiędzy dawką suszonych, a świeżych grzybów. Do odpowiedniego przygotowania dawki służy precyzyjna waga z dokładnością 0,5 g. Dobór dawki jest bardzo subiektywną sprawą, dlatego ważne, aby nie chojraczyć i zaczynać od małych porcji.

Golden Teacher dawkowanie

Odczucia psychodeliczne zaczynają się już przy 1 g suszonych grzybów. Przy pierwszym kontakcie zaleca się nie więcej niż 2 g. Średnia dawka to około 3,5 g. Dawka dająca pełne doświadczenie psychodeliczne to 5 g suszu- zastrzegając, że jest to dawka dla osób bardzo doświadczonych. W przypadku korzystania ze świeżych halucynków, przyjmuje się, że dawkę mnoży się razy 10. Czyli na pierwszą dawkę wyznacza się 20 g, średnia dawka to 35 g, bardzo mocna 50 g.

Aby lepiej dobrać ilość, którą należy przyjąć, warto wspomóc się kalkulatorami dostępnymi w sieci - uwzględniają one naszą wagę, ale nie uwzględniają indywidualnej tolerancji na psylocybinę, co jest istotne:

Źle dobrana dawka może zrobić sporo zamieszania, dlatego zadbaj o bezpieczeństwo decydując się na zażywanie grzybków halucynogennych - to nie są zabawki. Jeśli wypijesz o kilka drinków za dużo - wiesz, że kac będzie okropny, w przypadku zażywania grzybów halucynogennych - jeśli weźmiesz ich za dużo - skutki są nie do przewidzenia i równie dobrze może to być Twój pierwszy i ostatni raz, bo tak się zrazisz. Dlatego zacznij od mniejszych ilości. 

Niniejszy artykuł nie ma na celu wystraszenie, a edukowanie, jest subiektywną opinią autora. Nie zachęcamy do spożywania grzybów psylocybinowych, chcemy przekazać wiedzę i zwiększyć świadomość na temat substancji psychodelicznych. Posiadania i używanie grzybów halucynogennych jest w Polsce nielegalne, decydując się na spożycie - narażasz się na konflikt z prawem.

 Korzyści z grzybów psilocybinowych

Istnieje coraz więcej badań pokazujących, że psylocybina może leczyć różne problemy ze zdrowiem psychicznym, w tym depresję, lęk przed końcem życia i zespół stresu pourazowego (PTSD), jak również uzależnienie od palenia, leczenia depresjiPsychedelic Research Center w Imperial College London również ma nadchodzące badanie, w którym bada się psilocybinę jako lek na anoreksję. Korzyści te zależą od jakości doznania psylocybinowego; są one związane z efektami, takimi jak mistyczne doświadczenia, połączenie z emocjami i przełomy emocjonalne.

Należy jednak pamiętać, że używanie magicznych grzybów w ten sposób nie jest tym samym, co używanie ich w klinicznym, nadzorowanym otoczeniu. Przyjmowanie ich z przewodnikiem, a także we właściwym nastawieniach i środowisku, może jednak zwiększyć Twoje szanse na pozytywne, terapeutyczne doświadczenie. 

growkit golden teacher

Instrukcja hodowli growkitu nowej wersji Golden Teacher

Krok 1

Wyjmij growkit z Golden Teacher w nowej wersji (biała zawartość pudełka) z kartonu, ale nie wyrzucaj go. Zdejmij pokrywę z zestawu. Umyj pokrywkę bieżącą wodą z kranu i dobrze ją przechowuj. Najlepiej odłożyć ją do dużej torebki plastikowej zamykanej na zamek zaciskowy.

 

Krok 2 

Umieść torbę do uprawy (tą, która jest dostarczana razem z pudełkiem i spinaczami w kartonie) na płaskiej powierzchni następnie wsuń zestaw do uprawy do torby. Złóż torbę do uprawy pod spód zestawu do uprawy. Upewnij się że w tej chwili mikroperforacje są skierowane do góry. Włóż złożoną torbę do uprawy (z zestawem do uprawy na boku) z powrotem do kartonowego pudełka. Karton zablokuje docierające światło słoneczne z boków.

 

Krok 3 

Umieść zestaw do uprawy w miejscu z wystarczającą ilością światła dziennego, ale nigdy w bezpośrednim świetle słonecznym. Parapet odpada ;). Upewnij się też, że temperatura wynosi od 20 do 26 stopni. Idealna temperatura dla doskonałych zbiorów to 23 stopnie.

 

Krok 4

Kiedy zobaczysz pierwsze małe szpilki, możesz ustawić torbę pionowo. I zamknij go spinaczami. Tak jak wyglądało to w "starej" metodzie. Nie dolewaj jednak wody.

 

Krok 5 

Gdy tylko zauważysz, że pierwsze czapki rosną, lekko otwórz torebkę na kilka minut, aby nadmierna wilgoć mogła odparować.

 

Krok 6

Gdy grzyby dorosną, możesz je zerwać. Spróbuj to zrobić, zanim zaczną opadać pierwsze zarodniki - czyli do momentu w którym nie są w pełni otwarte. Pamiętaj, zawsze myj ręce przed zbieraniem, stosuj również płyn do odkażania.

 

Krok 7

Po pierwszych zbiorach napełnij zestaw do uprawy czystą wodą z kranu a najlepiej wodą destylowaną. Załóż pokrywkę z powrotem na pojemnik (mam nadzieję, że ją jest zachowana jak wspomniano w pierwszym kroku). Pozostaw pudełko na 12 godzin. Po tym czasie otwórz róg wieczka i delikatnie przelej nadmiar wody. Teraz wróć do kroku 2 i przygotuj się na następne zbiory. Ten proces można powtarzać wiele razy.

 

Co jest dość istotne - zestaw do uprawy jest w 100% gotowy do użycia. W ogóle nie musisz dodawać wody do zestawu do uprawy. Nie musisz wcześniej moczyć ani spryskiwać podczas procesu wzrostu. Zawsze pracuj w na tyle czystych warunkach, na ile to jest to możliwe i myj ręce przed dotknięciem zestawu do uprawy. 

Nie dodawaj wody do zestawu do uprawy i nie spryskuj zestawu do uprawy ani torby do uprawy tak jak robi się to w starszych growkitach golden teacher czy innych groboxach w naszym sklepie

 

* Psilocybe cubensis

Psilocybe cubensis jest gatunkiem grzyba psychodelicznego, który zawiera aktywne związki psylocybiny i psylocyny. Na świecie występuje około 60 odmian. Etymologia nazwy wygląda następująco: "psilos" oznacza pocierać lub golić, natomiast "cybe" pochodzi od słowa "kybe" i oznacza dokładnie "głowa", "cubensis" - miejsce, gdzie został zebrany ten gatunek, czyli na Kubie w 1904 roku. Podsumowując "psilocybe cubensis" znaczy "ogolona głowa z Kuby". Powszechna nazywa to magiczne grzybki, czy grzybki halucynki. Psilocybe cubensis należą do rodziny Hymenogastraceae, nazywane są też „złotymi aureolami” ze względu na ich prawie nieomylne wypukłości lub płaskie, żółtobrązowe kapelusze. Można je odróżnić od jego pochodnych odpowiedników przez ich proporcjonalnie duży rozmiar łodygi i poszerzone kapelusze. Naturalnie kiełkują w bydlęcych odchodach, natomiast w zorganizowanych hodowlach na substratach typu kawa lub mąka z brązowego ryżu. Cechą charakterystyczną psilocybe cubensis są zielono-niebieskie siniaki na trzonach, jest to wynik utleniania się związków fenolowych, będących prekursorami biosyntezy m.in. psylocybiny. Średnia zawartość psylocybiny na gram suszonych grzybów tego gatunku to 10-12 mg. 

Źródło:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (3)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

31 maja 2023

Dokładnie to, czego szukałem, polecam bardzo

2 czerwca 2023

Chciałbym złożyć wielkie podziękowanie autorom tego projektu, jako że widać, że robicie to z pasją i czynicie szczere wysiłki, by każde zamówienie wyglądało estetycznie, robiło wrażenie i sprawiało radość. Wiedzcie, że wszystko robicie, jak należy. Jeszcze raz dziękuję i dużo tęczy klientom oraz właścicielom sklepu życzę

5 czerwca 2023

Jak najbardziej polecam, bede tutaj zdecydowanie wracać :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl