Blog kategorie
Promocje
Łapacz słońca Kryształy światła
Łapacz słońca Kryształy światła

125,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Kadzidło naturalne Rózga Ochronna
Kadzidło naturalne Rózga Ochronna

32,90 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm

99,00 zł

Cena regularna: 119,00 zł

szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc

169,99 zł

Cena regularna: 179,99 zł

szt.
Bestsellery
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc

169,99 zł

Cena regularna: 179,99 zł

szt.
Growkit Instrukcja - jak wyhodować magiczne grzyby psylocybiowe - kompedium wiedzy 0
Growkit Instrukcja - jak wyhodować magiczne grzyby psylocybiowe

W tym artykule opiszemy instrukcje do hodowli growkitów grzybów psylocybinowych. Wszystkie osoby, które pragną samodzielnie wyhodować swoje własne grzyby, będą miały w tym artykule dostęp do szczegółowych i intuicyjnych instrukcji do nowej wersji Golden Teacher.
Co więcej, w artykule znajdziecie również obrazkową wersję instrukcji, co ułatwi proces hodowli i zwiększy Wasze szanse na sukces.
Ponadto, dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w hodowli innych odmian grzybów psylocybinowych, takich jak min. Mazatapec, Mexican czy Mckennaii w końcowej części artykułu opiszemy również sposób hodowli tych właśnie grzybów.

Nowa metoda uprawy Golden Teacher.

Może część z Was zdążyła zauważyć zmiany w opakowaniu i wyglądzie growkita Golden Teacher. Wytrawne oko badacza grzybni nie da łatwo się zwieść ;) Zatem wyjaśniamy mykologom oraz amatorom, o co chodzi z nową metodą uprawy boxa Golden Teacher.

Przypominamy, że growboxy w naszym sklepie przeznaczone są do badań laboratoryjnych lub kolekcjonowania. Uprawa w Polsce grzybów psylocybinowych jest nielegalna. Jeśli jednak mieszkasz w kraju, w którym dopuszczalna jest hodowla grzybów halucynogennych - polecamy sprawdzić temat nowej instrukcji uprawy Golden Teacher.

Link do sklepu z Growkit

Nowa metoda hodowli Golden Teacher.

Zmiany zostały wprowadzone przez producenta grzybni Mc Smart pod koniec października 2022 roku i wynikają ze zwiększonego zapotrzebowania na produkt, jakim jest najpopularniejsza odmiana grzybków halucynogennych - Growkit Golden Teacher. W skali globalnej jest to bardzo dobra wiadomość - oznacza to coraz większą powszechność korzystania z dobrodziejstwa grzybów. Producent postanowił otworzyć dodatkową linię produkcji, a także zmienił sposób wytwarzania growbox, aby hodowla była jeszcze prostsza w obsłudze. Opakowanie zostało minimalnie powiększone, a skład substratu zmodyfikowany. Zrezygnowano z warstwowej budowy grzybni, pozbawiono ją perlitu na dole oraz wermikulitu na górze. Cały substrat został tak spreparowany, aby zatrzymać w nim wodę już przy procesie produkcji i maksymalnie wyeliminować dodawanie wody w czasie hodowli. W skład grzybni w tej chwili wchodzi substrat skolonizowanego żyta i wermikulitu.

Nowa instrukcja uprawy Golden Teacher

Istotne zmiany w hodowli Golden Teacher 1200 ml:

  • nie moczymy pudełka w wodzie przed pierwszym użyciem,
  • nie nalewamy wody do worka, do którego wkładamy substrat, worek zapewne przecieknie, zadaniem worka jest tylko zatrzymanie CO2 dla grzybni.
  • nie spryskujemy substratu, ani ścianek worka w czasie uprawy,
  • plastikowe pudełko z substratem po włożeniu do worka - wkładamy do kartonowego opakowania - po to aby zacienić boki substratu -  ma to na celu wyeliminować wzrost grzybów po bokach.

Nowa instrukcja uprawy growkit Golden Teacher 1200 ml krok po kroku:

Krok 1

Wyjmij growkit z Golden Teacher w nowej wersji (biała zawartość pudełka) z kartonu, ale nie wyrzucaj go. Zdejmij pokrywę z zestawu. Umyj pokrywkę bieżącą wodą z kranu i dobrze ją przechowuj. Najlepiej odłożyć ją do dużej torebki plastikowej zamykanej na zamek zaciskowy ( do kupienia w Ikea lub Pepco)

Krok 2 
 
Umieść torbę do uprawy (tę, która jest dostarczana razem z pudełkiem i spinaczami w kartonie) na płaskiej powierzchni następnie wsuń zestaw do uprawy do torby. Zawiń torbę do uprawy pod spód zestawu do uprawy. Upewnij się że w tej chwili mikroperforacje są skierowane do góry. Włóż złożoną torbę do uprawy (z zestawem do uprawy na boku) z powrotem do kartonowego pudełka. Karton zablokuje docierające światło słoneczne z boków.

Krok 3 
Umieść zestaw do uprawy w miejscu z wystarczającą ilością światła dziennego, ale nigdy w bezpośrednim świetle słonecznym. Parapet odpada ;). Upewnij się też, że temperatura wynosi od 20 do 26 stopni. Idealna temperatura dla doskonałych zbiorów to 23 stopnie.

Krok 4
Kiedy zobaczysz pierwsze małe szpilki - piny, możesz ustawić torbę pionowo. I zamknij ją spinaczami. Tak jak wyglądało to w "starej" metodzie. Nie dolewaj jednak wody.

Krok 5 
Gdy tylko zauważysz, że pierwsze czapki rosną, lekko otwórz torebkę na kilka minut, aby nadmierna wilgoć mogła odparować.

Krok 6
Gdy grzyby dorosną, możesz je zerwać. Spróbuj to zrobić, zanim zaczną opadać pierwsze zarodniki - czyli do momentu w którym nie są w pełni otwarte. Pamiętaj, zawsze myj ręce przed zbieraniem, stosuj również płyn do odkażania.

Krok 7
Po pierwszych zbiorach napełnij zestaw do uprawy czystą wodą przegotowaną, a najlepiej wodą destylowaną. Załóż pokrywkę z powrotem na pojemnik (mam nadzieję, że ją jest zachowana jak wspomniano w pierwszym kroku). Pozostaw pudełko namoczone wodą na 12 godzin. Po tym czasie otwórz róg wieczka i delikatnie przelej nadmiar wody. Teraz wróć do kroku 2 i przygotuj się na następne zbiory. Ten proces można powtarzać wiele razy. 
 

Golden Teacher instrukcja

 
Co jest dość istotne - zestaw do uprawy jest w 100% gotowy do użycia. W ogóle nie musisz dodawać wody do zestawu do uprawy. Nie musisz wcześniej moczyć ani spryskiwać podczas procesu wzrostu. Zawsze pracuj w na tyle czystych warunkach, na ile to jest to możliwe i myj ręce przed dotknięciem zestawu do uprawy. Nie dodawaj wody do zestawu do uprawy i nie spryskuj zestawu do uprawy ani torby do uprawy tak jak robi się to w starszych growkitach golden teacher czy innych groboxach w naszym sklepie.
 
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o słynnym Złotym Nauczycielu - zapraszamy do lektury tematu Golden Teachera na naszym blogu
 
A jeśli jesteś starą konserwą i nie chcesz spróbować nowej metody hodowli - teoretycznie prostszej - możesz zaopatrzyć się w inne odmiany w naszym sklepie, które dalej uprawia się starą metodą ;) Może jest to właśnie moment na spróbowanie czegoś nowego Mazatapec, Equadorian, czy Mexican to również wspaniali przewodnicy, choć z inną energią, nie gorszą - inną :)
 

Wersja obrazkowa instrukcja Golden Teacher - krok po kroku nowa metoda.

Przygotowaliśmy dla Was obrazkową instrukcję dla nowej metody uprawy Złotego Nauczyciela, coś czego do tej pory brakowało w bazie wiedzy na temat grzybków halucynków odmiany Golden Teacher. Krok po kroku prowadzimy Was po kolejnych etapach procesu. Mamy nadzieję, że dzięki temu rozwiejemy wątpliwości i kontrowersje wokół nowej wersji.

 

Nowa instrukcja Growkit Golden Teacher Growkit

 

Growkit Instrukcja hodowli pozostałych odmian, tj. Mazatapec, McKennaii, Mexican i innych

W Polsce posiadanie i sprzedaż growkit jest legalna. Uprawa i posiadanie owoców grzybni jest ZABRONIONE! Dopuszczając do wyrośnięcia grzybów psylocybinowych - łamiesz prawo i musisz liczyć się z konsekwencjami. Jeśli jednak jesteś mieszkańcem Austrii, Wysp Samoa lub innego kraju, w którym uprawa jest dopuszczalna możesz skorzystać z następującej instrukcji hodowli growkit. Aktualny wykaz statusu prawnego grzybów psylocybinowych znajdziesz tutaj: Status prawny grzybów psylocybinowych.

Growkit Ecuadorian

 1. Wyedukuj się w kwestii zażywania psychodelików, sprawdź nasze polecajki na blogu.

 2. Wybierz growkit, według nas najlepszy będzie Golden Teacher na początek (UWAGA! PRODUCENT ZMIENIŁ PROCES PRODUKCJI DLA GROWBOXA GOLDEN TEACHER 1200 ML - AKTUALNA INSTRUKCJA- PATRZ WYŻEJ. POZOSTAŁE ODMIANY GROWKIT UPRAWIA SIĘ BEZ ZMIAN, czyli jak niżej), jeśli jesteś super ostrożny weź B+- teoretycznie słabsza odmiana. 

 3. W Polsce nie znajdziesz w opakowaniu instrukcji, ponieważ growkity przeznaczone są badań pod mikroskopem. Możesz jednak znaleźć plastikową torbę i spinacze. Aby growkit nie zepsuł się, należy go jak najszybciej schować do lodówki po otrzymaniu paczki.

 4. Zdezynfekuj dłonie lub załóż jednorazowe sterylne rękawiczki.

 5. Zakładając, że przebywasz w kraju, w którym legalnie możesz zająć się uprawą, zdejmij pokrywę z plastikowego opakowania growkit.

 5. Nakłuł powierzchnię growkita w kilkunastu miejscach widelcem (wcześniej zdezynfekowanym) na około 0,5 cm     głębokości. Dzięki temu substrat lepiej wchłonie wodę.

 6.  Napełnij zestaw letnią wodą do krawędzi pudełka ( około 20º C). Załóż pokrywkę i pozwól GrowKit namoczyć się przez 1 godzinę. Można wykorzystać wodę destylowaną- bezpieczniejsza.

 7. Po około 1 h zdejmij pokrywę i odlej nadmiar wody.

 8. Następnie włóż pudełko z growkitem do plastikowej torby dołączonej do zestawu- bez wieczka!

 9. Do worka, NIE DO PUDEŁKA! Wlej szklankę wody przegotowanej lub destylowanej, worek nie przecieknie, pudełko będzie stać w wodzie. 

 10. Worek zwiń na górze dwa razy i zamknij klamerką lub spinaczem. Staraj się nie chuchać do środka, żeby nie wprowadzić do growkita bakterii lub wirusów. Procedura musi odbywać się w sterylnych warunkach. Małe potknięcie może przekreślić obfite plony. Grzybnia jest bardzo czuła, a to w jaki sposób będziesz się z nią obchodził, pięknie się Tobie odpłaci.  

 11. Pudełko w foli dobrze jest włożyć do kartonu, trochę niższego niż folia. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz segregować odpady z opakowań produktów zakupionych w Internecie. Niby nic, a jednak przyczyniasz się do recyklingu :) Taki karton odstaw w miejsce, w którym nie będzie bezpośredniego kontaktu ze słońcem, ale będzie do niego docierać światło. Np. góra szafy w przedpokoju, miejsce pod biurkiem.  Temperatura pomieszczenia  22- 25 stopni Celcjusza.

 12. Nadaj imię przyszłemu Grzybowi lub Grzybowej. Śmieszne? Nie dla kogoś, kto robi to już drugi raz. Jeśli jesteś hodowcą, jesteś w pierwszej linii połącznia z substratem, Ty go powołujesz do życia, Ty inicjujesz to spotkanie. Imię nada głębi dalszej relacji.

 13. Przez następne dwa tygodnie nie zaglądaj do środka, daj grzybni osiąść. Growkit w tym czasie potrzebuje dużo CO2, a Twoje odwiedziny są zbędne.

 14. Po około 2 tygodniach powinny pojawić się pierwsze owoce w postaci malutkich grzybków. Teraz growkit wymaga Twojej szczególnej opieki. Przez kilka następnych dni należy go otwierać kilka razy dziennie 3-4 razy. Zdejmij klamerkę, powachluj folia aby powietrze dostało się do środka. Pamiętaj, aby nie chuchać do środka, za każdym razem zdezynfekuj ręce. W tym etapie ważna jest wilgotność powietrza. Aby ją zapewnić, możesz nawilżyć worek foliowy spryskiwaczem do wody (przegotowana lub destylowana). Psiknij na ścianę worka foliowego, NIE NA GRZYBNIĘ, tak aby widać było osadzone kropelki.

 15. Po kilku dniach, grzybki powinny być już dość duże, najistotniejsze jest, aby nie przegapić momentu otwarcia się kapeluszy. Jak tylko zauważysz, że zaczynają one pękać i się otwierać- zacznij zbierać grzyby. Wykręcając je- nie ścinając lub wyrywając. Jeśli dopuścisz do momentu, w którym kapelusze grzybów za bardzo się otworzą, doprowadzisz do tego, że wypuszczą zarodniki i tym samym osłabią pracującą nadal grzybnię.

 16. Zakładając, że udało się na czas zebrać plony, powtarzamy proces od początku, czyli od punktu 6. Nalewamy wodę, namaczamy i tak dalej...Średnio około 4 razy można namoczyć jednego growkita. Plony będą za każdym razem mniejsze, ale będą. Ilość zasuszonych owoców wystarczy Tobie na kilka podróży, a jeszcze obdarujesz zaufanych znajomych. Koszt jednej porcji grzybów na czarnym rynku waha się od 80 do 200 zł (przy czym nie masz pewności ich pochodzenia i jakości, nie masz też z nimi bezpośredniego połączenia), a za 179 zł w naszym sklepie przy zachowaniu uważności możesz doświadczyć nie jednej, a kilku lub kilkunastu niezapomnianych podróży.

 17. Uprawa to nie spacer po plaży, to nie wyście do Żabki po browara, ale to zaangażowanie zwróci ci się po 100kroć, to wymagające narzędzie dla osób świadomych.

 18. Polecamy sprawdzić różne opcje uprawy, np.: growkit-instructions/, warto tez popytać o znajomych o różne patenty.

Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne - min. w Polsce - ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania. 

Growkit Golden Teacher 

Polecamy również zapoznanie się z tym filmikiem prezentującym jak można przygotować growkit 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl