Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Blog kategorie
Promocje
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
179,99 zł 169,99 zł
szt.
Bestsellery

Growkity z grzybniami grzybów psylocybinowych pozwalające na badania takich gatunków jak min. Golden Teacher, Mazatapec i McKenaii. 

Grow kit lub growkit (również często spotyka się formę Grow Box) to zestaw do hodowli grzybów lub innych roślin zamkniętych w pudełku. W środku znajduje się blok owocnikujący, który nie został jeszcze wprowadzony w warunki niezbędne do wyrośnięcia owocników, w przypadku grzybów jest to po prostu grzybnia. Przed rozpoczęciem hodowli sugerujemy zapoznać się ze statusem prawnym hodowli tego typu grzybów w kraju w którym przebywasz. W Polsce growkit jest legalny (ponieważ nie posiada zabronionych substancji), natomiast hodowanie grzybów i ich posiadanie już nie.

Wysyłki zawierające growkit realizowane są od poniedziałku do czwartku. Wysyłki zagraniczne realizowane są w poniedziałki, z uwagi na zachowanie maksymalnej świeżości produktu.

Każdy Growkit zawiera dojrzałą grzybnię. Growkity nie zawierają nielegalnych substancji, są przeznaczone do celów badawczych oraz kolekcjonerskich. Odradzamy hodowlę magicznych grzybów psylocybinowych ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte są nielegalne. Kupując ten produkt deklarujesz że nie będziesz go wykorzystywać niezgodnie z prawem.

Co to jest growkit

To zestaw do uprawy grzybów lub innych roślin zamknięty w pudełku. Wewnątrz znajduje się zestaw komponentów, który pozwala wyhodować własną roślinę lub w przypadku grzybów jest to blok owocnikujący, który nie został jeszcze wprowadzony w warunki niezbędne do wyrośnięcia owocników.

Growkit

Grow kity w naszym sklepie zawierają materiał z gotową grzybnią danego gatunku.

Czy growkit jest legalny?

Substancja jest w Polsce legalna i można ją badać, dopóki nie wyrosną owocniki.

W wyrośniętych grzybach występuje substancja zwana psylocybiną, która uznawana jest w Polsce za nielegalną. Podobne prawo obowiązuje w całej Unii Europejskiej, jednak część krajów zrezygnowała ze ścigania za posiadanie niewielkich ilości grzybów lub hodowlę na własny użytek.

Growkit

Łagodzenie obostrzeń dotyczących hodowli magicznych grzybów

Dużo ostatnio mówi się o łagodzeniu obostrzeń w związku z zażywaniem grzybów psylocybinowych, zwłaszcza w Stanach. Prawo dopuszcza w niektórych miastach korzystanie z substancji psychoaktywnych, ale jedynie w konkretnych przypadkach i w zastosowaniu medycznym.

Zanim wybierzesz się na psychodeliczną wycieczkę sprawdź dokładnie status prawny obowiązujący w danym państwie. 

Jak hodować growkit grzybów halucynogennych

W Polsce posiadanie i sprzedaż growkit jest legalna. Uprawa i posiadanie owoców grzybni jest ZABRONIONE! Dopuszczając do wyrośnięcia grzybów psylocybinowych - łamiesz prawo i musisz liczyć się z konsekwencjami.

Growkit - Gdzie można hodować

Jeśli jesteś mieszkańcem Austrii, Wysp Samoa lub innego kraju, w którym uprawa jest dopuszczalna możesz skorzystać z następującej instrukcji hodowli growkit. Aktualny wykaz statusu prawnego grzybów psylocybinowych znajdziesz tutaj: Status prawny grzybów psylocybinowych.

Instrukcja hodowli:

Zanim z niej skorzystasz, sprawdź jakiego typu produkcji masz Growkit. Od niedawna growkity Golden Teacher, są produkowane w nowej wersji, która nie wymaga tak intensywnego traktowania wodą jak w poniższej instrukcji.

Informację o tym jak rozpoznać z której partii (nowej czy starej) jest growkit umieścimy niebawem.

 1. Wyedukuj się w kwestii zażywania psychodelików, sprawdź nasze polecajki na blogu.

 2. Wybierz growkit, według nas najlepszy będzie Golden Teacher na początek, jeśli jesteś super ostrożny weź B+- teoretycznie słabsza odmiana.

 3. W Polsce nie znajdziesz w opakowaniu instrukcji, ponieważ growkity przeznaczone są badań pod mikroskopem. Możesz jednak znaleźć plastikową torbę i spinacze. Aby growkit nie zepsuł się, należy go jak najszybciej schować do lodówki po otrzymaniu paczki.

 4. Zdezynfekuj dłonie lub załóż jednorazowe sterylne rękawiczki.

 5. Zakładając, że przebywasz w kraju, w którym legalnie możesz zająć się uprawą, zdejmij pokrywę z plastikowego opakowania growkit.

 5. Nakłuł powierzchnię growkita w kilkunastu miejscach widelcem (wcześniej zdezynfekowanym) na około 0,5 cm     głębokości. Dzięki temu substrat lepiej wchłonie wodę.

 6.  Napełnij zestaw letnią wodą do krawędzi pudełka ( około 20º C). Załóż pokrywkę i pozwól GrowKit namoczyć się przez 1 godzinę. Można wykorzystać wodę destylowaną- bezpieczniejsza.

 7. Po około 1 h zdejmij pokrywę i odlej nadmiar wody.

 8. Następnie włóż pudełko z growkitem do plastikowej torby dołączonej do zestawu- bez wieczka!

 9. Do worka, NIE DO PUDEŁKA! Wlej szklankę wody przegotowanej lub destylowanej, worek nie przecieknie, pudełko będzie stać w wodzie. 

 10. Worek zwiń na górze dwa razy i zamknij klamerką lub spinaczem. Staraj się nie chuchać do środka, żeby nie wprowadzić do growkita bakterii lub wirusów. Procedura musi odbywać się w sterylnych warunkach. Małe potknięcie może przekreślić obfite plony. Grzybnia jest bardzo czuła, a to w jaki sposób będziesz się z nią obchodził, pięknie się Tobie odpłaci. 

 11. Pudełko w foli dobrze jest włożyć do kartonu, trochę niższego niż folia. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz segregować odpady z opakowań produktów zakupionych w Internecie. Niby nic, a jednak przyczyniasz się do recyklingu :) Taki karton odstaw w miejsce, w którym nie będzie bezpośredniego kontaktu ze słońcem, ale będzie do niego docierać światło. Np. góra szafy w przedpokoju, miejsce pod biurkiem.  Temperatura pomieszczenia  22- 25 stopni Celcjusz.

 12. Nadaj imię przyszłemu Grzybowi lub Grzybowej. Śmieszne? Nie dla kogoś, kto robi to już drugi raz. Jeśli jesteś hodowcą, jesteś w pierwszej linii połącznia z substratem, Ty go powołujesz do życia, Ty inicjujesz to spotkanie. Imię nada głębi dalszej relacji.

 13. Przez następne dwa tygodnie nie zaglądaj do środka, daj grzybni osiąść. Growkit w tym czasie potrzebuje dużo CO2, a Twoje odwiedziny są zbędne.

 14. Po około 2 tygodniach powinny pojawić się pierwsze owoce w postaci malutkich grzybków. Teraz growkit wymaga Twojej szczególnej opieki. Przez kilka następnych dni należy go otwierać kilka razy dziennie 3-4 razy. Zdejmij klamerkę, powachluj folia aby powietrze dostało się do środka.

Pamiętaj, aby nie chuchać do środka, za każdym razem zdezynfekuj ręce. W tym etapie ważna jest wilgotność powietrza. Aby ją zapewnić, możesz nawilżyć worek foliowy spryskiwaczem do wody (przegotowana lub destylowana). Psiknij na ścianę worka foliowego, NIE NA GRZYBNIĘ, tak aby widać było osadzone kropelki.

 15. Po kilku dniach, grzybki powinny być już dość duże, najistotniejsze jest, aby nie przegapić momentu otwarcia się kapeluszy. Jak tylko zauważysz, że zaczynają one pękać i się otwierać- zacznij zbierać grzyby. Wykręcając je- nie ścinając lub wyrywając. Jeśli dopuścisz do momentu, w którym kapelusze grzybów za bardzo się otworzą, doprowadzisz do tego, że wypuszczą zarodniki i tym samym osłabią pracującą nadal grzybnię.

 16. Zakładając, że udało się na czas zebrać plony, powtarzamy proces od początku, czyli od punktu 6. Nalewamy wodę, namaczamy i tak dalej...Średnio około 4 razy można namoczyć jednego growkita. Plony będą za każdym razem mniejsze, ale będą. Ilość zasuszonych owoców wystarczy Tobie na kilka podróży, a jeszcze obdarujesz zaufanych znajomych.

 17. Uprawa to nie spacer po plaży, to nie wyście do Żabki po browara, ale to zaangażowanie zwróci ci się po 100kroć, to wymagające narzędzie dla osób świadomych.

 18. Polecamy sprawdzić różne opcje uprawy, np.: growkit-instructions/, warto tez popytać o znajomych o różne patenty.

Growkit status prawny

Przypominamy, że w przypadku, w którym mieszkasz w Polsce gdzie uprawa i posiadanie grzybów psylocybinowych jest zabroniona i karana prawnie, ten artykuł nie zachęca do ich spożywania, jest jedynie formą edukacji na temat psychodelików.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl