Jak zebrać wiele rzutów z jednego growkitu

Jeśli ten artykuł przyciągnął Twoje oko, to na pewno (poza terenem Polski gdzie hodowanie grzybów psylocybinowych jest nielegalne i co stanowczo odradzamy), spotkała Cię sytuacja w której po pierwszym lub drugim rzucie, Twoja grzybnia „umarła”, spleśniała. W tym artykule postaramy się pomóc Tobie w zmniejszeniu prawdopodobieństwa wystąpienia takiej sytuacji w przyszłości.

Hodowanie magicznych grzybów w grow kit

Zestaw do uprawy obejmuje sam growkit (z grzybnią taką jak Golden Teacher czy Mazatapec) i inne elementy (worek, karton i spinacze), które sprawiają, że proces jest tak prosty, jak to tylko jest to możliwe.

W środku plastikowego pojemnika znajdziesz grzybnię, która spełnia funkcję podstawy do uprawy tych grzybów – o tym jaki jest cykl życia grzyba pisaliśmy w innym artykule o tym jak i kiedy zrywać magiczne grzyby. Zestawy mogą wyglądać różnie w zależności od marki i miejsca ich zakupu, to w jaki sposób działają jest zasadniczo podobne.

Co to jest rzut grzybów psylocybinowych i kiedy go zbierać?

Może to brzmieć to enigmatycznie, ale rzut to moment, w którym twoje grzybki są gotowe do zbioru  – o tym jak znaleźć odpowiedni moment na zbiory pisaliśmy już kiedyś. Jednak w telegraficznym skrócie można opisać to tak – jak w przypadku każdej innej uprawy, musi ona zająć trochę czasu i jednak nie można zostawiać jej bez kontroli na zbyt długo. Najważniejsze jest to, żeby grzyby się nie otworzyły i nie puściły zarodników – wtedy już jest mniejsza szansa na spore wielokrotne rzuty.

Namaczanie ciastka z grzybnią w celu uzyskania wielokrotnych rzutów – wiele rzutów z jednego growkitu

Podstawą do uzyskania kolejnego rzutu jest ponowne namoczenie growkitu, zgodnie z instrukcją do hodowli krowkit, czy to w regularnej czy w nowej metodzie dla golden teacher.

Jest też inna metoda, choć mniej zgodna z nazwą – jaką jest namaczanie – ale również ma sens.

Zamiast dosłownie zanurzać lub moczyć pojemnik z ciastkiem, należy umieścić go pod bieżącą wodą i następnie pozwolić, aby woda się wylała. Niech ten proces trwa co najmniej dwie godziny, maksymalnie trzy. Mowa tutaj o przepłukaniu,

Choć zajmuje to mniej czasu, podłoże jest jednakowo nasiąknięte dzięki bieżącej wodzie. Jeśli wiesz, jak działają rzeki i jeziora, wiesz również, że bieżąca woda teoretycznie nie sprzyja gromadzeniu się bakterii. Dlatego ta druga metoda jest jednak bardziej ryzykowna, moczenie w wodzie destylowanej na dłuższy czas jest bezpieczniejsze. Pamiętaj też o rękawiczkach i nie wdychaj powietrza z ust do worka podczas wietrzenia, dbaj o otoczenie podczas wszystkich czynności, unikaj kuchni i toalet, łazienek – tam bakterii jest najwięcej.


Reklama

growkit golden teacher darmowa dostawa

Ilośc rzutów magicznych grzybów i czas

Więc, ile dokładnie zbiorów możesz uzyskać tzn. jak wiele rzutów z jednego growkitu? Rekordziści dochodzą do 4 rzutów, może Tobie uda się osiągnąć lepszy wynik – jeśli tak się stało, pochwal się tym w komentarzach. 

Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne – min. w Polsce – ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *