Blog kategorie
Promocje
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
179,99 zł 169,99 zł
szt.
Bestsellery
Growkit Instrukcja - Jak wyhodować growkit - instrukcja krok po kroku 0
Growkit Instrukcja - Jak wyhodować growkit - instrukcja krok po kroku

Growkit Instrukcja hodowli

W Polsce posiadanie i sprzedaż growkit jest legalna. Uprawa i posiadanie owoców grzybni jest ZABRONIONE! Dopuszczając do wyrośnięcia grzybów psylocybinowych - łamiesz prawo i musisz liczyć się z konsekwencjami. Jeśli jednak jesteś mieszkańcem Austrii, Wysp Samoa lub innego kraju, w którym uprawa jest dopuszczalna możesz skorzystać z następującej instrukcji hodowli growkit. Aktualny wykaz statusu prawnego grzybów psylocybinowych znajdziesz tutaj: Status prawny grzybów psylocybinowych.

Growkit

 1. Wyedukuj się w kwestii zażywania psychodelików, sprawdź nasze polecajki na blogu.

 2. Wybierz growkit, według nas najlepszy będzie Golden Teacher na początek (UWAGA! PRODUCENT ZMIENIŁ PROCES PRODUKCJI DLA GROWBOXA GOLDEN TEACHER 1200 ML - AKTUALNA INSTRUKCJA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ, POZOSTAŁE ODMIANY GROWKIT UPRAWIA SIĘ BEZ ZMIAN, czyli jak niżej), jeśli jesteś super ostrożny weź B+- teoretycznie słabsza odmiana.

 

Link do sklepu z Growkit

 3. W Polsce nie znajdziesz w opakowaniu instrukcji, ponieważ growkity przeznaczone są badań pod mikroskopem. Możesz jednak znaleźć plastikową torbę i spinacze. Aby growkit nie zepsuł się, należy go jak najszybciej schować do lodówki po otrzymaniu paczki.

 4. Zdezynfekuj dłonie lub załóż jednorazowe sterylne rękawiczki.

 5. Zakładając, że przebywasz w kraju, w którym legalnie możesz zająć się uprawą, zdejmij pokrywę z plastikowego opakowania growkit.

 5. Nakłuł powierzchnię growkita w kilkunastu miejscach widelcem (wcześniej zdezynfekowanym) na około 0,5 cm     głębokości. Dzięki temu substrat lepiej wchłonie wodę.

 6.  Napełnij zestaw letnią wodą do krawędzi pudełka ( około 20º C). Załóż pokrywkę i pozwól GrowKit namoczyć się przez 1 godzinę. Można wykorzystać wodę destylowaną- bezpieczniejsza.

 7. Po około 1 h zdejmij pokrywę i odlej nadmiar wody.

 8. Następnie włóż pudełko z growkitem do plastikowej torby dołączonej do zestawu- bez wieczka!

 9. Do worka, NIE DO PUDEŁKA! Wlej szklankę wody przegotowanej lub destylowanej, worek nie przecieknie, pudełko będzie stać w wodzie. 

 10. Worek zwiń na górze dwa razy i zamknij klamerką lub spinaczem. Staraj się nie chuchać do środka, żeby nie wprowadzić do growkita bakterii lub wirusów. Procedura musi odbywać się w sterylnych warunkach. Małe potknięcie może przekreślić obfite plony. Grzybnia jest bardzo czuła, a to w jaki sposób będziesz się z nią obchodził, pięknie się Tobie odpłaci. 

 

[product id="30, 31, 32"]
 
 

 11. Pudełko w foli dobrze jest włożyć do kartonu, trochę niższego niż folia. Pamiętaj o tym, kiedy będziesz segregować odpady z opakowań produktów zakupionych w Internecie. Niby nic, a jednak przyczyniasz się do recyklingu :) Taki karton odstaw w miejsce, w którym nie będzie bezpośredniego kontaktu ze słońcem, ale będzie do niego docierać światło. Np. góra szafy w przedpokoju, miejsce pod biurkiem.  Temperatura pomieszczenia  22- 25 stopni Celcjusz.

 12. Nadaj imię przyszłemu Grzybowi lub Grzybowej. Śmieszne? Nie dla kogoś, kto robi to już drugi raz. Jeśli jesteś hodowcą, jesteś w pierwszej linii połącznia z substratem, Ty go powołujesz do życia, Ty inicjujesz to spotkanie. Imię nada głębi dalszej relacji.

 13. Przez następne dwa tygodnie nie zaglądaj do środka, daj grzybni osiąść. Growkit w tym czasie potrzebuje dużo CO2, a Twoje odwiedziny są zbędne.

 14. Po około 2 tygodniach powinny pojawić się pierwsze owoce w postaci malutkich grzybków. Teraz growkit wymaga Twojej szczególnej opieki. Przez kilka następnych dni należy go otwierać kilka razy dziennie 3-4 razy. Zdejmij klamerkę, powachluj folia aby powietrze dostało się do środka. Pamiętaj, aby nie chuchać do środka, za każdym razem zdezynfekuj ręce. W tym etapie ważna jest wilgotność powietrza. Aby ją zapewnić, możesz nawilżyć worek foliowy spryskiwaczem do wody (przegotowana lub destylowana). Psiknij na ścianę worka foliowego, NIE NA GRZYBNIĘ, tak aby widać było osadzone kropelki.

 15. Po kilku dniach, grzybki powinny być już dość duże, najistotniejsze jest, aby nie przegapić momentu otwarcia się kapeluszy. Jak tylko zauważysz, że zaczynają one pękać i się otwierać- zacznij zbierać grzyby. Wykręcając je- nie ścinając lub wyrywając. Jeśli dopuścisz do momentu, w którym kapelusze grzybów za bardzo się otworzą, doprowadzisz do tego, że wypuszczą zarodniki i tym samym osłabią pracującą nadal grzybnię.

 16. Zakładając, że udało się na czas zebrać plony, powtarzamy proces od początku, czyli od punktu 6. Nalewamy wodę, namaczamy i tak dalej...Średnio około 4 razy można namoczyć jednego growkita. Plony będą za każdym razem mniejsze, ale będą. Ilość zasuszonych owoców wystarczy Tobie na kilka podróży, a jeszcze obdarujesz zaufanych znajomych. Koszt jednej porcji grzybów na czarnym rynku waha się od 80 do 200 zł (przy czym nie masz pewności ich pochodzenia i jakości, nie masz też z nimi bezpośredniego połączenia), a za 179 zł w naszym sklepie przy zachowaniu uważności możesz doświadczyć nie jednej, a kilku lub kilkunastu niezapomnianych podróży.

 17. Uprawa to nie spacer po plaży, to nie wyście do Żabki po browara, ale to zaangażowanie zwróci ci się po 100kroć, to wymagające narzędzie dla osób świadomych.

 18. Polecamy sprawdzić różne opcje uprawy, np.: growkit-instructions/, warto tez popytać o znajomych o różne patenty.

Growkit instrukcja 

Polecamy również zapoznanie się z tym filmikiem prezentującym jak można przygotować growkit 

 

Przypominamy, że jeśli mieszkasz w Polsce- uprawa i posiadanie grzybów psylocybinowych jest zabroniona, ten artykuł nie zachęca do ich spożywania, jest jedynie formą edukacji na temat psychodelików.

 

  Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne - min. w Polsce - ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl