Płatności PayU

 

Często zadawane pytania dotyczące psychodelików

 

Co to jest Growkit?

Growkit zwany również Growbox, zawiera dojrzałą grzybnię. Produkt nie zawiera nielegalnych w Polsce substancji, jest przeznaczony do celów badawczych oraz kolekcjonerskich. Jako growkit sklep odradzamy hodowlę grzybów psylocybinowych bez weryfikacji statusu legalności w kraju, w którym aktualnie przebywasz ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte są nielegalne. Kupując ten produkt deklarujesz że nie będziesz go wykorzystywać niezgodnie z prawem. Dla uniknięcia wszelkich nieprzyjemności zalecamy zutylizowanie growkitów po 3 dniach od momentu ich zakupu w naszym sklepie. Do tego czasu badania muszą być zakończone.
 
Growkit

Jakie są typy grzybów psylocybinowych?

Growkit Golden Teacher

Najczęściej kupowany, najpopularniejszy typ - Golden Teacher (jak sama nazwa wskazuje), jest nauczycielem który uczy o innych wymiarach i wyższych sferach oraz zabiera Cię w podróż do miejsca wewnętrznej mądrości i duchowości. Ma w sobie energię Mędrca, który pokazuje rzeczy takimi, jakie są w swojej istocie, nie przebiera w formie. Ten złoty grzyb pokazuje, co oznacza prawdziwa podróż a jednocześnie gwarantuje intensywne duchowe odczucia. Jest to największy gatunek grzyba w kolekcji. Bardzo dobry na początek badań. Okazy te mają kapelusze o średnicy pięciu centymetrów. Poczytaj szczegóły o Golden Teacher.
 
Growkit Golden Teacher

Growkit Mazatapec

 
Mazatapec to meksykański Growkit. Dla tych, którzy kochają duchową podróż, jest to grzyb dla Ciebie! Ma optymistyczną kobiecą energię, jest abstrakcyjny w swoim przekazie, zmusza do przemyśleń. Ten grzyb ma energię staszej Kobiety która potrafi być bardzo metaforyczna. Nazwa tego szczepu pochodzi od plemienia Mazateków, pisaliśmy o tej kwestii dość obszerny artykół pisząc o Marii Sabinie. Link do Growkit Mazatapec
 
Growkit Mazatapec

Growkit Equadorian

Ekwadorskie magiczne grzyby są dość popularne wśród prawdziwych koneserów ze względu na opisywany często energiczny efekt, który sprawia, że podróż staje się wspaniałym przeżyciem. Jest im blisko do wspomnianych wcześniej Mazatapeców, z tym, że mają męską energię - oczywiście jest to subiektywne odczucie badaczy. Grzyby ekwadorskie są zbliżone do grzybów kolumbijskich pod względem siły ich działania. Przeżyj tę wyjątkową i niesamowitą podróż! Link do Growkit Equadorian

Growkit Ecuadorian

Growkit Mexican

Grzyby meksykańskie wg. wielu opinii są idealne dla osób, które chcą przeżyć wyprawę grzybową po raz pierwszy. Grzyby meksykańskie to energetyczna i fantastyczna podróż. Meksykańskie grzyby przeniosą Cię na słoneczną stronę życia. Wizualny i niepowtarzalny spektakl. Link do Growkit Mexican

Growkit Mexican
 
Nie zachęcamy do hodowania i spożywania substancji psychoaktywnych, tekst ma charakter edukacyjny i jest prywatną opinią.

Które grzyby są odpowiednie na początek?

Magiczne grzyby - to wspaniałe narzędzie. Jak mogłeś zauważyć na naszej stronie jest ich wiele rodzajów. Aby ułatwić Tobie wybór  mamy kilka rad na początek.

Owoce grzybów psylocybinowych są zabronione w Polsce, natomiast posiadanie grzybni jest legalne. Co również należy mieć na uwadze, ewentualne spożywanie grzybów również nie jest dla każdego, w krajach w których jest to legalne spożycie należy skonsultować z psychoterapeutą.

Pierwsze doświadczenie z grzybami psylocybinowymi

Są kraje w Europie np. Czechy, Holandia, gdzie możesz posiadać niewielką ilość grzybów. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio wyedukować się przed zażyciem środków psychoaktywnych. W internecie jest mnówstwo materiałów. Polecamy w zapoznać się z książką "Czy psychodeliki uratują świat".Musisz być pewna/y, że tego naprawdę chcesz. Zatem, które wybrać na pierwsze doświadczenie?

Siłę doświadczenia mierzy się w skali od 1-5, gdzie 5 jest bardzo mocne. Szczepy różnią się między sobą. W zależności od gatunku możemy nastawić się na bardzo intensywne wizualizacje lub minimalną obecność wizji, bardziej skupić się na wrażeniach filozoficznych i wglądu do wewnątrz siebie.

Które grzyby halucynogenne są odpowiednie na początek?

Na pierwsze doświadczenie najlepiej wybrać łagodniejsze meksykańskie odmiany, np. B+ lub Mexican - chociaż tak naprawdę wybrać intuicyjnie. W odczuciach są określane jako euforyczne i relaksujące, mogą wystąpić łagodne halucynacje, jednak jest to bardzo subiektywna kwestia zależna od naszej relacji z rzeczywistością. Dobór dawki oraz set & setting ma duże znaczenie. Najlepiej posłużyć się wagą. Przy pierwszych eksperymentach najrozsądniej ograniczyć się do dawek 1-2 g suszonych grzybów. O tym jak przygotować przestrzeń do ceremonii możesz przeczytać również na naszym blogu.

Czy grow kit jest legalny?

Substancja zawarta w Growkit lub Grow Kit (zwany również Grow Box) jest w Polsce legalna i można ją badać, dopóki nie wyrosną owocniki.

W wyrośniętych grzybach występuje psychoaktywna substancja zwana psylocybiną, która uznawana jest w Polsce za nielegalną. Podobne prawo obowiązuje w całej Unii Europejskiej, jednak część krajów zrezygnowała ze ścigania za posiadanie niewielkich ilości grzybów lub hodowlę na własny użytek.

Growkit

Dużo ostatnio mówi się o łagodzeniu obostrzeń w związku z zażywaniem grzybów psylocybinowych, zwłaszcza w Stanach. Prawo dopuszcza w niektórych miastach korzystanie z substancji psychoaktywnych, ale jedynie w konkretnych przypadkach i w zastosowaniu medycznym.

Czy grzyby halucynogenne są legalne?

Zanim wybierzesz się na psychodeliczną wycieczkę sprawdź dokładnie status prawny obowiązujący w danym państwie. Dzięki temu, że temat grzybów psylocybinowych dostał swoją drugą młodość. Prawo powoli, powoli dostosowuje się do stanu naszej świadomości. Na naszych oczach ciągle się zmienia na korzyść tych substancji, dlatego warto na bieżąco weryfikować zmiany prawne w danym kraju. 

Nie zachęcamy do hodowania i spożywania substancji psychoaktywnych, tekst ma charakter edukacyjny i jest prywatną opinią autora. 

Jak przygotować się do tripu z grzybami psylocybinowymi? Czyli set&setting.

Ten często spotykany skrót oznacza w telegraficznym skrócie nasze przygotowanie do doświadczenia psychodelicznego. W jego skład wchodzą dwa elementy, nasza kondycja psychiczna - SET, oraz przestrzeń w jakiej będziemy przebywać podczas tripa - SETTING.

Nasze ciało to nasza świątynia! Zadbaj o to, by nie imprezować dzień wcześniej, nie zażywaj narkotyków,  wyśpij się. Wypoczęte ciało to podstawa. 

Set

Niemniej istotne jest nastawienie psychiczne, najlepiej niczego nie oczekiwać. Jeśli wejdziesz w podróż psychodeliczną pogrążony swoimi problemami i różnymi negatywnymi myślami - możesz być pewien, że Twój stan samopoczucia zostanie zwielokrotniony i być może wtedy skonfrontujesz się ze swoim problemem co w swojej istocie nie jest złe jednak na aby zrozumieć w pełni ten aspekt trzeba odbyć parę podróży. Grzyb zawsze naciska tam, gdzie najbardziej boli - niczym dobry fizjoterapeuta. Jeśli będziesz myślał/a o bad tripie – z pewnością go doświadczysz, jeśli jesteś przekonany, że doznasz oświecenia - pewnie się rozczarujesz. Jest to swoiste samospełniające się proroctwo. Sami tworzymy swoją rzeczywistość, programujemy ją. Przy pierwszym podejściu warto napewno zadbać, aby mieć bardzo dobre samopoczucie, być pogodnym i często myśleć o pozytywnych rzeczach, które ostatnio Ciebie spotkały.

Setting

Koniecznie zadbaj o to, by miejsce, w którym będziesz zażywał grzyby było po prostu przyjazne. Najgłębsze doświadczenia przychodzą, wtedy gdy czujemy się całkowicie bezpieczni, najlepiej w domu. Oczywiście znajdzie się też grupa podróżników, która najlepiej będzie czuła się w lesie... obie grupy mają rację. Podróże na łonie natury jednak zostaw sobie na później. Warto zadbać o przytulne światło, kilka poduszek i kocyk. Dopełnieniem będzie przygotowanie wcześniej odpowiedniej raczej spokojnej muzyki. Świetnie sprawdza się muzyka klasyczna, ale też orientalna.

Tripsitter

Dopełnieniem tematu zachowania bezpieczeństwa jest odpowiednia osoba, która się zaopiekuje Tobą – tripstter . Obecność osoby dobrze doświadczonej w podróżach psychodelicznych jest istotne. Da Tobie poczucie komfortu, w razie potrzeby posłuży wsparciem, gdyby doświadczenie zaczęło Ciebie przerastać. Możesz poczuć strach, dezorientację, dyskomfort fizyczny, a nawet nudności. Tripsitter będzie wiedział co wtedy robić.

Powinna to być osoba w pełni zaufana, przy której nie będziesz czuć się skrępowany. Ważne jest aby Waszej relacji nie towarzyszył wstyd a pełne zaufanie. Doświadczenie może być łagodne i możesz mieć tylko i wyłącznie pozytywne wrażenia, ale może to też być konfrontacja z Twoim Ego, a to już potrafi narobić bałaganu w głowie. Nie obawiaj się jednak, konfrontacja z własnym Ego nie musi oznaczać heroicznych przeżyć, może to być uświadomienie sobie nawet drobnych błędów. Takie doświadczenie może wiązać się z chwilą zaskoczenia, wzruszenia, smutku. To czasem bardzo intymne, osobiste kwestie i dlatego dobrze jest ufać tripsitterowi. Jego dobór, to też część Twojej podróży.

Odpowiadając sobie na pytanie, czy grzyby psylocybinowe (zwane też halucynkami) są bezpieczne, warto zagłębić się w ich temat i edukować, bo to po prostu nie są zabawki. Im więcej się dowiesz tym pewniej wejdziesz na nowy grunt. Pamiętaj jednak aby nie popadać w przesadną analitykę. Gorąco polecamy zajrzeć tutaj psychodeliki.org  i poczytać też trochę książek, np. autorstwa Terence MCKenna – psychodelicznego filozofa i etnobotanika. Jedno jest pewne nie ma dwóch takich samych podróży.

Tekst powstał w oparciu o subiektywną opinię autora, w żadnym razie nie zachęca do stosowania środków psychoaktywnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl