Blog kategorie
Promocje
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
179,99 zł 169,99 zł
szt.
Bestsellery
Nowa metoda uprawy Golden Teacher 0
Nowa metoda uprawy Golden Teacher

Nowa metoda uprawy Golden Teacher.

Może część z Was zdążyła zauważyć zmiany w opakowaniu i wyglądzie growkita Golden Teacher. Wytrawne oko badacza grzybni nie da łatwo się zwieść ;) Zatem wyjaśniamy mykologom oraz amatorom, o co chodzi z nową metodą uprawy boxa Golden Teacher.

Przypominamy, że growboxy w naszym sklepie przeznaczone są do badań laboratoryjnych lub kolekcjonowania. Uprawa w Polsce grzybów psylocybinowych jest nielegalna. Jeśli jednak mieszkasz w kraju, w którym dopuszczalna jest hodowla grzybów halucynogennych - polecamy sprawdzić temat nowej instrukcji uprawy Golden Teacher.

Link do sklepu z Growkit

Nowa metoda hodowli Golden Teacher.

Zmiany zostały wprowadzone przez producenta grzybni Mc Smart pod koniec października 2022 roku i wynikają ze zwiększonego zapotrzebowania na produkt, jakim jest najpopularniejsza odmiana grzybków halucynogennych - Golden Teacher. W skali globalnej jest to bardzo dobra wiadomość - oznacza to coraz większą powszechność korzystania z dobrodziejstwa grzybów. Producent postanowił otworzyć dodatkową linię produkcji, a także zmienił sposób wytwarzania growbox, aby hodowla była jeszcze prostsza w obsłudze. Opakowanie zostało minimalnie powiększone, a skład substratu zmodyfikowany. Zrezygnowano z warstwowej budowy grzybni, pozbawiono ją perlitu na dole oraz wermikulitu na górze. Cały substrat został tak spreparowany, aby zatrzymać w nim wodę już przy procesie produkcji i maksymalnie wyeliminować dodawanie wody w czasie hodowli. W skład grzybni w tej chwili wchodzi substrat skolonizowanego żyta i wermikulitu.

Nowa instrukcja uprawy Golden Teacher

Istotne zmiany w hodowli Golden Teacher 1200 ml:

  • nie moczymy pudełka w wodzie przed pierwszym użyciem,
  • nie nalewamy wody do worka, do którego wkładamy substrat, worek zapewne przecieknie, zadaniem worka jest tylko zatrzymanie CO2 dla grzybni.
  • nie spryskujemy substratu, ani ścianek worka w czasie uprawy,
  • plastikowe pudełko z substratem po włożeniu do worka - wkładamy do kartonowego opakowania - po to aby zacienić boki substratu -  ma to na celu wyeliminować wzrost grzybów po bokach.

Nowa instrukcja uprawy growkit Golden Teacher 1200 ml krok po kroku:

Krok 1

Wyjmij growkit z Golden Teacher w nowej wersji (biała zawartość pudełka) z kartonu, ale nie wyrzucaj go. Zdejmij pokrywę z zestawu. Umyj pokrywkę bieżącą wodą z kranu i dobrze ją przechowuj. Najlepiej odłożyć ją do dużej torebki plastikowej zamykanej na zamek zaciskowy ( do kupienia w Ikea lub Pepco)

Krok 2 
Umieść torbę do uprawy (tę, która jest dostarczana razem z pudełkiem i spinaczami w kartonie) na płaskiej powierzchni następnie wsuń zestaw do uprawy do torby. Zawiń torbę do uprawy pod spód zestawu do uprawy. Upewnij się że w tej chwili mikroperforacje są skierowane do góry. Włóż złożoną torbę do uprawy (z zestawem do uprawy na boku) z powrotem do kartonowego pudełka. Karton zablokuje docierające światło słoneczne z boków.

Krok 3 
Umieść zestaw do uprawy w miejscu z wystarczającą ilością światła dziennego, ale nigdy w bezpośrednim świetle słonecznym. Parapet odpada ;). Upewnij się też, że temperatura wynosi od 20 do 26 stopni. Idealna temperatura dla doskonałych zbiorów to 23 stopnie.

Krok 4
Kiedy zobaczysz pierwsze małe szpilki - piny, możesz ustawić torbę pionowo. I zamknij ją spinaczami. Tak jak wyglądało to w "starej" metodzie. Nie dolewaj jednak wody.

Krok 5 
Gdy tylko zauważysz, że pierwsze czapki rosną, lekko otwórz torebkę na kilka minut, aby nadmierna wilgoć mogła odparować.

Krok 6
Gdy grzyby dorosną, możesz je zerwać. Spróbuj to zrobić, zanim zaczną opadać pierwsze zarodniki - czyli do momentu w którym nie są w pełni otwarte. Pamiętaj, zawsze myj ręce przed zbieraniem, stosuj również płyn do odkażania.

Krok 7
Po pierwszych zbiorach napełnij zestaw do uprawy czystą wodą przegotowaną, a najlepiej wodą destylowaną. Załóż pokrywkę z powrotem na pojemnik (mam nadzieję, że ją jest zachowana jak wspomniano w pierwszym kroku). Pozostaw pudełko namoczone wodą na 12 godzin. Po tym czasie otwórz róg wieczka i delikatnie przelej nadmiar wody. Teraz wróć do kroku 2 i przygotuj się na następne zbiory. Ten proces można powtarzać wiele razy. 
 

Golden Teacher instrukcja

 
Co jest dość istotne - zestaw do uprawy jest w 100% gotowy do użycia. W ogóle nie musisz dodawać wody do zestawu do uprawy. Nie musisz wcześniej moczyć ani spryskiwać podczas procesu wzrostu. Zawsze pracuj w na tyle czystych warunkach, na ile to jest to możliwe i myj ręce przed dotknięciem zestawu do uprawy. Nie dodawaj wody do zestawu do uprawy i nie spryskuj zestawu do uprawy ani torby do uprawy tak jak robi się to w starszych growkitach golden teacher czy innych groboxach w naszym sklepie.
 
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o słynnym Złotym Nauczycielu - zapraszamy do lektury tematu Golden Teachera na naszym blogu
 
A jeśli jesteś starą konserwą i nie chcesz spróbować nowej metody hodowli - teoretycznie prostszej - możesz zaopatrzyć się w inne odmiany w naszym sklepie, które dalej uprawia się starą metodą ;) Może jest to właśnie moment na spróbowanie czegoś nowego Mazatapec, Equadorian, czy Mexican to również wspaniali przewodnicy, choć z inną energią, nie gorszą - inną :)
 
 Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne - min. w Polsce - ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl