Blog kategorie
Promocje
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
179,99 zł 169,99 zł
szt.
Bestsellery
Golden Teacher, co to za odmiana? Cała prawda o Złotym Nauczycielu 0
Golden Teacher, co to za odmiana? Cała prawda o Złotym Nauczycielu

Golden Teacher, co to za odmiana grzybów halucynogennych? Cała prawda o Złotym Nauczycielu

Golden Teacher to jedna z najbardziej popularnych odmian grzybów psychodelicznych, czyli grzybków halucynogennych. Jego wyjątkowy sposób działania zapewnił mu już legendarne miejsce w rodzinie psychodelików. Znany jest na całym świecie ze swojej mądrości i prowadzeniu w nieznane zakamarki podświadomości. Golden Teacher, czyli Złoty Nauczyciel w pełni zasłużył na swoja nazwę. 

 

Co to jest Golden Teacher?

Golden Teacher to grzyb, który należy do odmiany Psilocybe cubensis, jest to rodzina Hymenogastraceae (pieczarkowatych) jego pochodzenie nie jest do końca znane. Złoty Nauczyciel jest stosunkowo nowy w rodzinie, bowiem pojawił się w latach 80 XX wieku i wprowadził sporo dezorientacji wśród mykologów. Ma gładkie, pulchne kapelusze, w odcieniach pomarańczowo - brązowych - karmelowych. Łodyga jest kremowa lub biała, o krępej budowie. Odmiana ta jest prawdopodobnie najbardziej znana z grzybów Psilocybe cubensis. Nie występuje naturalnie, bowiem z definicji "odmiana"  jest uprawiana i nie jest naturalnie występującym okazem. W świecie mykologów uznawana jest za prostą i wygodną w uprawie, dlatego też cieszy się tak szeroką dystrybucją. Golden Teacher jest starannie wyselekcjonowanym gatunkiem psilocybe cubensis, którego pożądane cechy zostały wyizolowane w celu wywołania zwiększonych efektów halucynogennych i lepszej adaptacji do nieprzewidywalnych warunków środowiskowych. 

 

[product id="30, 31, 32"]

 

Psilocybe cubensis

Psilocybe cubensis jest gatunkiem grzyba psychodelicznego, który zawiera aktywne związki psylocybiny i psylocyny. Na świecie występuje około 60 odmian. Etymologia nazwy wygląda następująco: "psilos" oznacza pocierać lub golić, natomiast "cybe" pochodzi od słowa "kybe" i oznacza dokładnie "głowa", "cubensis" - miejsce, gdzie został zebrany ten gatunek, czyli na Kubie w 1904 roku. Podsumowując "psilocybe cubensis" znaczy "ogolona głowa z Kuby". Powszechna nazywa to magiczne grzybki, czy grzybki halucynki. Psilocybe cubensis należą do rodziny Hymenogastraceae, nazywane są też „złotymi aureolami” ze względu na ich prawie nieomylne wypukłości lub płaskie, żółtobrązowe kapelusze. Można je odróżnić od jego pochodnych odpowiedników przez ich proporcjonalnie duży rozmiar łodygi i poszerzone kapelusze. Naturalnie kiełkują w bydlęcych odchodach, natomiast w zorganizowanych hodowlach na substratach typu kawa lub mąka z brązowego ryżu. Cechą charakterystyczną psilocybe cubensis są zielono-niebieskie siniaki na trzonach, jest to wynik utleniania się związków fenolowych, będących prekursorami biosyntezy m.in. psylocybiny. Średnia zawartość psylocybiny na gram suszonych grzybów tego gatunku to 10-12 mg. 

Czy Golden Teacher jest legalny?

Posiadanie, czy sprzedaż growkitu odmiany Golden Teacher jest legalne w Polsce, dopóki growkit jest przeznaczony do celów badawczych, czy kolekcjonerskich. Grzybnia nie zawiera zabronionych substancji. W momencie, kiedy dopuścimy do wzrostu grzybów z growkitu, w grzybach uwalnia się nielegalny materiał, czyli psylocybina - wtedy narażamy się na konflikt z obowiązującym prawem. Aby sprawdzić, gdzie legalnie można hodować i posiadać grzybki halucynogenne zweryfikuj status prawny poszczególnych państwa tutaj.

Dlaczego Golden Teacher jest tak popularnym grzybem halucynogennym?

Po pierwsze ze względu na niezwykły balans pomiędzy swoją mocą i łatwością w uprawie. Odmiana ta nie jest ani silna, ani słaba. W skali mocy działania plasuje się po środku.  Sprawdzi się zarówno u początkujących użytkowników, jaki i bardziej zaawansowanych graczy. Zawartość psylocybiny to 0,63%, psylocyny 0,60% i 0,25% baeocystyny. Ponadto czas trwania podróży jest krótszy niż przy innych grzybach, czy LSD, w zależności od dawki to zazwyczaj 2-4 godzin, co jest plusem dla amatorów, którzy nie wiedzą na co się piszą. Jednakże i ten czas może zmieść człowieka z planszy. Dlatego tak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i zadbanie o set & setting oraz edukacja. Koniecznie sprawdź wpis w tym temacie na naszym blogu. Zanim zakupisz swój pierwszy growkit może warto zaznajomić się z zagadnieniami dotyczącymi psychodelików i uważniej pochylić się nad tym wątkiem. W naszym sklepie oferujemy kilka pozycji książek, które co nieco mogą wyjaśnić.

Jednak wracając do tematu Golden Teachera - najcenniejszą cechą, która wpłynęła na jego popularność, która dała mu miano króla grzybów halucynogennych jest jego niezwykła mądrość, uczucie obcowania z wyższą inteligencją, skierowaną na wewnętrzne odczuwanie miłości. Jego klarowna forma edukacji jest wręcz epicka, a doświadczenie z jego udziałem to poczucie niezwykłego balansu pomiędzy ciepłym uczuciem na sercu a poszerzonym stanem świadomości. Golden Teacher jest tak popularny ponieważ wśród użytkowników psychodelicznych doznań, postrzegany jest, jako ten, który rzadziej wywołuje "bad tripa". Pamiętajmy jednak o tym, że każde zażycie substancji psychodelicznej może nieść za sobą niebezpieczne ryzyko i nie jesteśmy w stanie w 100 % niczego przewidzieć. 

 

Link do sklepu z Growkit

 

Jak dawkować Golden Teacher?

Temat nie jest jednoznaczny, ponieważ nie jesteśmy w stanie na oko sprawdzić jaka jest zawartość psylocybiny w danym, konkretnym grzybie. W jednym może być więcej, w innym mniej. Druga spraw to indywidulana tolerancja naszego organizmu na psylocybinę. Mogłoby się wydawać, że ktoś, kto waży 90 kg, ma 190 cm wzrostu ma dużą odporność na tę substancję, nic bardziej mylnego. Zdarza się, że osoby ledwo ważące 50 kg mają ją o wiele większą i aby uzyskać efekt pożądany muszą wziąć większą niż zalecana dawka. 

Jak zatem dawkuje się grzybki halucynogenne? 

Grzyby psylocybinowe zawierają w swoim składzie 90% wody, dlatego jest bardzo duża różnica pomiędzy dawką suszonych, a świeżych grzybów. Do odpowiedniego przygotowania dawki służy precyzyjna waga z dokładnością 0,5 g. Dobór dawki jest bardzo subiektywną sprawą, dlatego ważne, aby nie chojraczyć i zaczynać od małych porcji.

Golden Teacher dawkowanie

Odczucia psychodeliczne zaczynają się już przy 1 g suszonych grzybów. Przy pierwszym kontakcie zaleca się nie więcej niż 2 g. Średnia dawka to około 3,5 g. Dawka dająca pełne doświadczenie psychodeliczne to 5 g suszu- zastrzegając, że jest to dawka dla osób bardzo doświadczonych. W przypadku korzystania ze świeżych halucynków, przyjmuje się, że dawkę mnoży się razy 10. Czyli na pierwszą dawkę wyznacza się 20 g, średnia dawka to 35 g, bardzo mocna 50 g.

Aby lepiej dobrać ilość, którą należy przyjąć, warto wspomóc się kalkulatorami dostępnymi w sieci - uwzględniają one naszą wagę, ale nie uwzględniają indywidualnej tolerancji na psylocybinę, co jest istotne:

http://psilosophy.info/kalkulator_dozowania_magicznych_grzybow.html

https://www.zamnesia.com/magic-mushroom-dosage-calculator

https://healing-mushrooms.net/magic-mushroom-dosage-calculator

Źle dobrana dawka może zrobić sporo zamieszania, dlatego zadbaj o bezpieczeństwo decydując się na zażywanie grzybków halucynogennych - to nie są zabawki. Jeśli wypijesz o kilka drinków za dużo - wiesz, że kac będzie okropny, w przypadku zażywania grzybów halucynogennych - jeśli weźmiesz ich za dużo - skutki są nie do przewidzenia i równie dobrze może to być Twój pierwszy i ostatni raz, bo tak się zrazisz. Dlatego zacznij od mniejszych ilości. 

 

Niniejszy artykuł nie ma na celu wystraszenie, a edukowanie, jest subiektywną opinią autora. Nie zachęcamy do spożywania grzybów psylocybinowych, chcemy przekazać wiedzę i zwiększyć świadomość na temat substancji psychodelicznych. Posiadania i używanie grzybów halucynogennych jest w Polsce nielegalne, decydując się na spożycie - narażasz się na konflikt z prawem.

  Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne - min. w Polsce - ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

 

 

 przypisy:

https://www.psychedelicpassage.com/the-best-mushroom-strain-for-psilocybin-assisted-therapy/

https://doubleblindmag.com/mushrooms/types/golden-teachers/

https://thethirdwave.co/journey-with-golden-teachers/

http://bioweb.uwlax.edu/bio203/2011/bielmeie_luke/Etymology.htm

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl