Blog kategorie
Promocje
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
179,99 zł 169,99 zł
szt.
Bestsellery
Gdzie grzyby psylocybinowe są legalne 0
Gdzie grzyby psylocybinowe są legalne

Gdzie grzyby psylocybinowe są legalne

Status prawny relacji obywateli poszczególnych krajów z grzybami psylocybinowymi jest różny na całym świecie. Ważne jest aby znać status prawny grzybków halucynogennych w swoim kraju. Ta wiedza pozwala uniknąć poważnych konsekwencji prawnych. Psylocybina i psylocyna są wymienione jako leki z wykazu I Konwencji Narodów Zjednoczonych o substancjach psychotropowych z 1971 r. Leki z owego wykazu są definiowane jako narkotyki o wysokim potencjale nadużywania lub narkotyki, które nie mają uznanych zastosowań medycznych, identycznie wygląda to w Polsce. Jednak grzyby psylocybinowe miały liczne zastosowania medyczne o czym pisaliśmy i religijne (warto tutaj wspomnieć o Marii Sabinie) w dziesiątkach kultur na przestrzeni dziejów i mają znacznie niższy potencjał nadużywania niż inne tego typu substancje.

foto Canva.com 

Legalność grzybów halucynogennych

Wiele krajów ma jednak pewien poziom regulacji lub zakazów dotyczących grzybów psylocybinowych.

W wielu krajowych jak i regionalnych regulacjach dotyczących substancji psychoaktywnych jest wiele niejasności, co do statusu prawnego grzybów halucynogennych, a także stały element wybiórczego egzekwowania, ponieważ posiadanie psylocybiny i psylocyny bez licencji jest uważane za nielegalne, jednak same grzyby nie są wymienione w tych przepisach.

Status prawny zarodników psylocybinowych

Status prawny zarodników grzybów halucynogennych (takich jak np. Golden Teacher czy Mazatapec) jest o wiele bardziej rozbieżny, ponieważ zarodniki nie zawierają ani psylocybiny, ani psylocyny, a zatem nie są nielegalne w sprzedaży lub posiadaniu w wielu jurysdykcjach (między innymi w Polsce), chociaż wiele jurysdykcji będzie ścigać na podstawie szerszych przepisów zakazujących przedmiotów używanych do produkcji narkotyków (ta sekcja Polski już nie dotyczy).

 

Link do sklepu z Growkit

 

Legalność grzybków halucynków w USA

Wiele jurysdykcji (stany takie jak Kalifornia, Georgia i Idaho) jednoznacznie zakazało sprzedaży i posiadania zarodników grzybów psylocybinowych. Uprawa tych grzybów jest uważana za produkcję narkotyków w większości jurysdykcji i często jest surowo karana (echa wojny we Wietnamie nadal wybrzmiewają), chociaż niektóre kraje i jeden stan USA (Nowy Meksyk) orzekły, że uprawa grzybów psylocybinowych nie kwalifikuje się jako „produkcja” substancji kontrolowanej. W dniu 3 listopada 2020 r. Wyborcy przegłosowali inicjatywę głosowania w Oregonie, dzięki której „magiczne grzyby” stały się w pełni legalne w leczeniu psychiatrycznym w placówkach nadzorowanych od 1 lutego 2021 r. Obecnie w legislaturze stanu Kalifornia toczy się projekt ustawy, który zalegalizowałby „posiadanie, uzyskiwanie, oddawanie lub transport określonych ilości psylocybiny, psylocyny, dimetylotryptaminy (DMT), ibogainy, meskaliny, dietyloamidu kwasu lizergowego (LSD), i 3,4-metylenodioksymetamfetamina (MDMA).” Natomiast w 2022 roku Kolorado stało się drugim stanem w USA, który zalegalizował grzyby halucynogenne.

Czy grzyby psylocybinowe są legalne w Polsce?

Odradzamy hodowlę i posiadanie magicznych grzybów psylocybinowych ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte są nielegalne. Kupując ten produkt deklarujesz że nie będziesz go wykorzystywać niezgodnie z prawem. 

 Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne - min. w Polsce - ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Legal_status_of_psilocybin_mushrooms

https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/acts/C-38.8/section-sched95602.html?txthl=psilocybin

https://www.marijuanamoment.net/san-francisco-lawmakers-unanimously-approve-psychedelics-decriminalization-resolution/

https://matadornetwork.com/trips/magic-mushrooms-and-dolphin-rides/

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl