Gdzie grzyby psylocybinowe są legalne

Status prawny relacji obywateli poszczególnych krajów z grzybami psylocybinowymi jest różny na całym świecie. Ważne jest aby znać status prawny grzybków halucynogennych w swoim kraju. Ta wiedza pozwala uniknąć poważnych konsekwencji prawnych. Psylocybina i psylocyna są wymienione jako leki z wykazu I Konwencji Narodów Zjednoczonych o substancjach psychotropowych z 1971 r. Leki z owego wykazu są definiowane jako narkotyki o wysokim potencjale nadużywania lub narkotyki, które nie mają uznanych zastosowań medycznych, identycznie wygląda to w Polsce. Jednak grzyby psylocybinowe miały liczne zastosowania medyczne o czym pisaliśmy i religijne (warto tutaj wspomnieć o Marii Sabinie) w dziesiątkach kultur na przestrzeni dziejów i mają znacznie niższy potencjał nadużywania niż inne tego typu substancje.

foto Canva.com 

Legalność grzybów halucynogennych

Wiele krajów ma jednak pewien poziom regulacji lub zakazów dotyczących grzybów psylocybinowych.

W wielu krajowych jak i regionalnych regulacjach dotyczących substancji psychoaktywnych jest wiele niejasności, co do statusu prawnego grzybów halucynogennych, a także stały element wybiórczego egzekwowania, ponieważ posiadanie psylocybiny i psylocyny bez licencji jest uważane za nielegalne, jednak same grzyby nie są wymienione w tych przepisach.

Status prawny zarodników psylocybinowych

Status prawny zarodników grzybów halucynogennych (takich jak np. Golden Teacher czy Mazatapec) jest o wiele bardziej rozbieżny, ponieważ zarodniki nie zawierają ani psylocybiny, ani psylocyny, a zatem nie są nielegalne w sprzedaży lub posiadaniu w wielu jurysdykcjach (między innymi w Polsce), chociaż wiele jurysdykcji będzie ścigać na podstawie szerszych przepisów zakazujących przedmiotów używanych do produkcji narkotyków (ta sekcja Polski już nie dotyczy).


Reklama

growkit golden teacher darmowa dostawa

Legalność grzybków halucynków w USA

Wiele jurysdykcji (stany takie jak Kalifornia, Georgia i Idaho) jednoznacznie zakazało sprzedaży i posiadania zarodników grzybów psylocybinowych. Uprawa tych grzybów jest uważana za produkcję narkotyków w większości jurysdykcji i często jest surowo karana (echa wojny we Wietnamie nadal wybrzmiewają), chociaż niektóre kraje i jeden stan USA (Nowy Meksyk) orzekły, że uprawa grzybów psylocybinowych nie kwalifikuje się jako „produkcja” substancji kontrolowanej. W dniu 3 listopada 2020 r. Wyborcy przegłosowali inicjatywę głosowania w Oregonie, dzięki której „magiczne grzyby” stały się w pełni legalne w leczeniu psychiatrycznym w placówkach nadzorowanych od 1 lutego 2021 r. Obecnie w legislaturze stanu Kalifornia toczy się projekt ustawy, który zalegalizowałby „posiadanie, uzyskiwanie, oddawanie lub transport określonych ilości psylocybiny, psylocyny, dimetylotryptaminy (DMT), ibogainy, meskaliny, dietyloamidu kwasu lizergowego (LSD), i 3,4-metylenodioksymetamfetamina (MDMA).” Natomiast w 2022 roku Kolorado stało się drugim stanem w USA, który zalegalizował grzyby halucynogenne.

Czy grzyby psylocybinowe są legalne w Polsce?

Odradzamy hodowlę i posiadanie magicznych grzybów psylocybinowych ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte są nielegalne. Kupując ten produkt deklarujesz że nie będziesz go wykorzystywać niezgodnie z prawem. 

 Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne – min. w Polsce – ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

Źródła:

https://en.wikipedia.org/wiki/Legal_status_of_psilocybin_mushrooms

https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/acts/C-38.8/section-sched95602.html?txthl=psilocybin

https://matadornetwork.com/trips/magic-mushrooms-and-dolphin-rides/

Asia
Asia
Artykuły: 42

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *