Co to jest growkit?

Jeszcze do niedawna pojęcie to praktycznie nie było używane w Polsce. Świat się jednak zmienia, my się zmieniamy i nasz światopogląd.  Coraz bardziej popularne staje się korzystanie z medycyny roślin, w której widzimy nadzieję dla naszego zdrowia i przyszłości planety. Co to jest growkit?

Co to jest grow kit?

Co to jest?

Grow kit lub growkit to zestaw do uprawy grzybów lub innych roślin zamknięty w pudełku. Wewnątrz znajduje się zestaw komponentów, który pozwala wyhodować własną roślinę lub w przypadku grzybów jest to blok owocnikujący, który nie został jeszcze wprowadzony w warunki niezbędne do wyrośnięcia owocników.

Grow kity w naszym sklepie zawierają materiał z gotową grzybnią danego gatunku.

Czy jest legalny?

Substancja zawarta w growkit jest w Polsce legalna i można ją badać, dopóki nie wyrosną owocniki. Zatem growkit jest legalny.

W wyrośniętych już grzybach występuje psylocybina, która uznawana jest w Polsce za nielegalną. Podobne prawo obowiązuje w całej Unii Europejskiej, jednak część krajów zrezygnowała ze ścigania za posiadanie niewielkich ilości grzybów lub hodowlę na własny użytek.

Gdzie grzyby psylocybinowe są legalne?

Grzyby psylocybinowe nie są całkowicie legalne, ale zostały zdekryminalizowane do użytku osobistego w miejscu prywatnym. Taka sytuacja dotyczy np. Czech, Portugalii i Holandii. Jeśli jednak wybierasz się na Bahamy lub Jamajkę, gdzie obowiązuje pełna legalizacja grzybów psylocybinowych, spokojnie możesz zakupić i wyhodować magiczne grzybki. Zachęcamy jednak do ostrożności w podróżach nastawionych na zakup, czy hodowle w tych krajach, ponieważ będąc turystą można być łatwym łupem dla podniesienia statystyk innych wykroczeń. 


Reklama

growkit golden teacher darmowa dostawa

Dużo ostatnio mówi się o łagodzeniu obostrzeń w związku z zażywaniem grzybów psylocybinowych, zwłaszcza w Stanach. Prawo dopuszcza w niektórych miastach korzystanie z substancji psychoaktywnych, ale jedynie w konkretnych przypadkach i w zastosowaniu medycznym.

Zanim wybierzesz się na psychodeliczną wycieczkę sprawdź dokładnie status prawny obowiązujący w danym państwie. Dzięki temu, że temat grzybów psylocybinowych dostał swoją druga młodość, prawo powoli, powoli dostosowuje się do stanu naszej świadomości. Na naszych oczach ciągle się zmienia na korzyść tych substancji, dlatego warto na bieżąco weryfikować zmiany prawne w danym kraju. 

Nie zachęcamy do hodowania i spożywania substancji psychoaktywnych, tekst ma charakter edukacyjny i jest prywatną opinią autora.

 Treści na stronie psychodelicroom.pl mają charakter edukacyjny, badawczy, są wyrażeniem wielu opinii, do których należy zachować rezerwę. Nie zachęcamy, a wręcz odradzamy stosowanie jakichkolwiek środków wpływających na świadomość, wszystkie te środki mogą zarówno leczyć jak i bardzo szkodzić. W szczególności odradzamy hodowania grzybów z growkitów w krajach, w których jest to nielegalne – min. w Polsce – ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością karną. Zakupione u nas growkity zalecamy zutylizować po 72 godzinach od chwili ich otrzymania.

Asia
Asia
Artykuły: 59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *