Blog kategorie
Promocje
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
179,99 zł 169,99 zł
szt.
Bestsellery

Książki o psychodelikach

Wraz z niedawnym wzrostem zainteresowania psychodelikami okazało się że najlepszym miejscem do rozpoczęcia jest nauka. Historia pola psychodelicznego jest pełna badań naukowych, mocnych opinii i sporej dawki dramatu. Oto niektóre z książek, które wyjaśniły, na czym polegają sprawy i pomogły nam podjąć decyzję.

Dołączyliśmy również parę książek na temat traumy, ponieważ chociaż wiele osób znalazło uzdrowienie z traumy w terapii wspomaganej psychodelikami, nie jest to dla wszystkich, nie należy ich lekceważyć i nie majsterkować. 

Powyższe książki o psychodelikach to drobna próbka.

Jakie jeszcze książki o psychodelikach polecamy

  1. “Doświadczenie psychodeliczne” Timothy Leary, Ralph Metzner

    Publikacja opracowana przez Timothy'ego Leary'ego, Ralpha Metznera i Richarda Alperta (Ram Dass), ten fundamentalny tekst służy jako swoisty model i przewodnik dla wielu dociekań poszerzających umysł i świadomość. Oparte na unikalnej interpretacji Tybetańskiej Księgi Umarłych, Doświadczenie Psychodeliczne pozostaje ważnym, bardzo istotnym świadectwem poszerzania duchowej świadomości poprzez połączenie tybetańskich technik medytacyjnych i substancji psychotropowych.
  2. “DMT: Molekuła duszy” Rick Strassman

    Od 1990 do 1995 r. dr Rick Strassman prowadził finansowane przez rząd USA badania kliniczne na Uniwersytecie Nowego Meksyku, w których aplikował sześćdziesięciu ochotnikom DMT, jeden z najpotężniejszych znanych psychodelików, psylocybiny. Jego szczegółowa relacja z tych sesji jest niezwykle porywającym badaniem natury ludzkiego umysłu i terapeutycznego potencjału psychodelików. DMT, substancja chemiczna pochodzenia roślinnego znajdująca się w psychodelicznym naparze amazońskim, ayahuasca, jest również wytwarzana przez ludzki mózg. U ochotników Strassmana konsekwentnie wytwarzał doświadczenia bliskie śmierci i mistyczne. Wielu opowiadało o przekonujących spotkaniach z inteligentnymi istotami nieludzkimi, obcymi, aniołami i duchami. Prawie wszyscy czuli, że sesje były jednymi z najgłębszych doświadczeń w ich życiu.
  3. “Encyklopedia polskiej psychodelii” Kamil Sipowicz

    Ta publikacja to pierwsze w takim stopniu wyczerpujące badanie na temat stosowania psychodelików na naszym gruncie. Autor, Kamil Sipowicz bada nieznane fakty, przywołuje różne epizody z życia artystów i pisarzy, działaczy. Wszystko to ilustruje wieloba barwnymi cytatami i reprodukcjami.
  4. “Pokarm bogów” Terrence McKenna

    Badanie symbiotycznych relacji ludzi z roślinami i chemikaliami przedstawia informacje na temat prehistorycznych społeczności partnerskich, roli przypraw i duchów w powstawaniu społeczeństw dominujących; oraz politykę dotyczącą tytoniu, herbaty, kawy, opium i alkoholu.

    Dlaczego, jako gatunek, ludzie są tak zafascynowani odmiennymi stanami świadomości? Czy odmienne stany mogą nam coś powiedzieć o naszym pochodzeniu i miejscu w naturze? W Food of the Gods badania etnobotanika Terence'a McKenny dotyczące starożytnych związków człowieka z substancjami chemicznymi otwierają drzwi do boskości i być może są sposobem na uratowanie naszego niespokojnego świata. McKenna przedstawia rewizjonistyczne spojrzenie na historyczną rolę narkotyków na Wschodzie i na Zachodzie, od handlu starożytnymi przyprawami, cukrem i rumem po marihuanę, kokainę, syntetyki, a nawet telewizję – ilustrując ludzkie pragnienie „pokarmu bogów” oraz potężny potencjał zastąpienia nadużywania nielegalnych narkotyków szamańskim zrozumieniem, naciskiem na społeczność, szacunkiem dla natury i zwiększoną samoświadomością.

  5. "Drzwi percepcji” Aldous Huxley

    Autobiograficzna książka napisana przez Aldousa Huxleya. Opublikowana w 1954, omawia jego psychodeliczne doznanie pod wpływem meskaliny w maju 1953. Huxley przywołuje wglądy, których doświadczył, od "czysto estetycznego" do "wizji sakramentalnej" i zastanawia się nad ich filozoficznymi i psychologicznymi implikacjami.
  6. “Prawdziwe halucynacje” Terence McKenna

    Ta hipnotyzująca, surrealistyczna opowieść o dziwacznych przygodach Terence'a McKenny, jego brata Dennisa i małej grupy ich przyjaciół jest szaloną przejażdżką egzotycznych doświadczeń i badań naukowych. Eksplorując dorzecze Amazonki w poszukiwaniu mitycznych halucynogenów szamańskich, spotykają mnóstwo niezwykłych postaci - w tym grzyba, latający spodek, piratów Mantydów z kosmosu, pojawienie się Jamesa i Nory Joyce pod postacią drobiu oraz materię translingwistyczną.
  7. “Ceremonie psychodeliczne” Julian Vayne

    Podręcznik do zgłębiania zastosowania substancji psychodelicznych w kontekście duchowości, autotransformacji i magii. To jest niezbędny przewodnik psychonauty. Przedstawione tutaj techniki działają niezależnie od tego, czy jesteś naukowcem, czy szamanem; nie ma wymogu, by wierzyć w cokolwiek innego niż cud własnej neurochemii i wartość doznania psychodelicznego. Coraz wyżej opisuje psychodeliczny trójkąt nastawienia, ustawienia i substancji. Sugeruje strategie utrzymywania i wzmacniania doznania psychodelicznego; od gier do grania, gdy jesteś na haju, po pełne ceremonie enteogeniczne. Pomoże ci inteligentnie zbadać terytorium zarówno tradycyjnych świętych roślin, jak i nowoczesnych magicznych molekuł.
  8. “Renesans psychodeliczny” Ben Sessa

    Czy psychedeliki mogą zrobić dla psychiatrii to, co mikroskop zrobił dla biologii, a teleskop dla astronomii? Czy można je wykorzystać, aby dotrzeć do głębin psychiki, które zwykle są niedostępne? Psychodeliczne oznacza: „manifestujący umysł” Psychodeliki były nierozerwalnie związane z hipisowską kontrkulturą lat 60., a ostatnio ze sceną muzyki rave. doświadczenia duchowe.
  9. “Obszary nieświadomości” Stanislav Grof

    Pionierska i rewolucyjna książka, która kładzie podwaliny pod radykalnie nową psychologię, opartą na rozbudowanej kartografii ludzkiej nieświadomości. Znany ze swoich trwających całe życie badań nad lekami psychodelicznymi, dr Grof konstruuje wszechstronne i pomocne ramy z szerokiego zakresu doświadczeń wywołanych przez LSD u pacjentów i badanych. Obecne badania nad mózgiem i sposobami poszerzania świadomości nadają tej przełomowej książce, opublikowanej po raz pierwszy w 1979 roku, nowe znaczenie dla światła, które rzuca na wiele fundamentalnych, ale dotychczas tajemniczych ludzkich możliwości. Teoria Grofa dotycząca ludzkiej psychiki wykracza poza to, co osobiste i otwiera drogę do lepszego zrozumienia naszej wewnętrznej jaźni.
  10. “Jak zmienić swój umysł” Michael Pollan 

    Genialne i odważne śledztwo nad medyczną i naukową rewolucją zachodzącą wokół środków psychodelicznych – oraz urzekającą historię jego własnych psychodelicznych doświadczeń zmieniających życie
    Kiedy Michael Pollan zaczął badać, w jaki sposób LSD i psilocybina (substancja czynna w magicznych grzybach) są stosowane w celu zapewnienia ulgi ludziom cierpiącym na trudne do wyleczenia schorzenia, takie jak depresja, uzależnienia i lęki, nie zamierzał pisać, co to niewątpliwie jego najbardziej osobista książka. Jednak po odkryciu, w jaki sposób te niezwykłe substancje poprawiają życie nie tylko chorych psychicznie, ale także zdrowych ludzi, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego, postanowił zbadać krajobraz umysłu zarówno w pierwszej, jak i trzeciej osobie. . W ten sposób rozpoczęła się pojedyncza przygoda w różnych odmiennych stanach świadomości, wraz z zagłębieniem się zarówno w najnowszą naukę o mózgu, jak i kwitnącą podziemną społeczność terapeutów psychedelicznych. Pollan przesiewa zapis historyczny, aby oddzielić prawdę o tych tajemniczych narkotykach od mitów, które otaczały je od lat 60., kiedy garstka psychodelicznych ewangelistów nieumyślnie katalizowała potężny sprzeciw wobec obiecującej wówczas dziedziny badań
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl