Blog kategorie
Bestsellery
Promocje
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
Plakat "Połączenie" 100x70 cm
119,00 zł 99,00 zł
szt.
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
Growkit Golden Teacher (Psilocyne aurumescens) 1200 cc
179,99 zł 169,99 zł
szt.

Mini Growkit Golden Teacher - NOWOŚĆ - (Psilocyne Aurumescens) 250 cc

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 129,99 zł 129.99
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Growkit z grzybnią Golden Teacher

 
Growkit zawiera dojrzałą grzybnię. Produkt nie zawiera nielegalnych substancji, jest przeznaczony do celów badawczych oraz kolekcjonerskich. Odradzamy hodowlę grzybów psylocybinowych ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte są nielegalne. Kupując ten produkt deklarujesz że nie będziesz go wykorzystywać niezgodnie z prawem.
 
Opis ze strony producenta, Growkit.com
 
Porada dotycząca przechowywania: od 2 do 4 stopni.
Gatunek: Psilocyne Aurumescens
Zawartość netto: 250 cm3
Opis: Golden Teacher, czyli Złoty Nauczyciel który zaopiekuje się Tobą i nauczy Cię o innych wymiarach i sferach wyższych oraz zabierze Cię do miejsca w którym ukarze swoją mądrość. Działanie tego grzyba daje poczujcie kontaktu ze Mędrcem który nie przebiera w słowach i nazywa rzeczy po imieniu.
 
 
Grzyby Golden Teachers są jednymi z najczęściej stosowanych grzybów psilocybinowych. Nie są gatunkiem, lecz szczepem grzybów Psilocybe cubensis.

Podobnie jak w przypadku innych grzybów psilocybinowych (takich jak np. Mazatapec czy Equadorian), głównymi związkami psychoaktywnymi jakie zawiera to psilocybina i psylocyna. Kultywujący i psychonauci lubią tę odmianę grzybów magicznych z różnych powodów.
 

Czym jest Golden Teacher


Jak pisaliśmy wcześniej to jeden szczep Psilocybe cubensis. Istnieje wiele odmian tego gatunku grzybów, ale Golden Teachers to jedna z bardziej popularnych odmian.

Jaka jest więc różnica między gatunkiem a odmianą? Cóż, gatunek to odrębna linia genetyczna, która zazwyczaj nie może się krzyżować.

Istnieją jednak pewne wyjątki od tej cechy krzyżowania, która ma tendencję do określania gatunków: lwy i tygrysy mogą się krzyżować (by stworzyć ligera), podobnie jak konie i osły (aby stworzyć muła). Obecnie nie znamy żadnych hybryd różnych gatunków grzybów magicznych.

Psilocybe cubensis to najczęściej uprawiany gatunek magicznego grzyba. Psilocybe to rodzaj, do którego należy gatunek. Rodzaj jest kategorią taksonomiczną w biologii, która plasuje się powyżej gatunku (i zawiera kilka gatunków) i poniżej rodziny.


Posiadanie drębnego szczepu, takiego jak Golden Teachers, oznacza, że grzyby powinny wykazywać stabilne cechy, które można rozmnażać za każdym razem, gdy je uprawiasz.
 

Jak wygląda grzyb Golden Teacher

 
Częścią tego, co wyróżnia szczepy, jest ich wygląd. Opiszmy, jak wyglądają Złoci Nauczyciele.

Czapka. Kolor popielato-czerwony, z żółtym lub złotym środkiem, stąd „złoty” w nazwie. Czapka jest lekko zakrzywiona i może osiągnąć średnicę do 8 cm (chociaż zazwyczaj mają one około 5 cm średnicy). Kapelusz jest większy w porównaniu do innych odmian Psilocybe cubensis.
Nóżka. Pusta i grubsza u podstawy.
Blaszki. Od białawego do fioletowo-brązowego.
Z pierwszego rzutu (uprawy) uzyskasz średniej wielkości grzyb Golden Teacher, ale w późniejszych rzutach grzyby mogą być ogromne. Hodujący mają tendencję do sympatii wobec Złotych Nauczycieli, ponieważ rosną dość intensywnie.
 


Grzyby podobne do Golden Teacher

 

Istnieją jednak inne odmiany tego szczepu, takie jak grzyby Albino Golden Teacher. Jeśli porównamy grzyby albino GT z grzybami Golden Teacher, jakie są różnice? Cóż, główną różnicą, jak mówi nam nazwa „albinos”, jest kolor.

Grzyby Albino Golden Teacher są koloru białego, a to dlatego, że pochodzą ze skrzyżowania Golden Teachers z Albino A+ (inny szczep Psilocybe cubensis).

Ważne jest również, aby być świadomym podobieństw do Psilocybe cubensis, ponieważ można pomylić niektóre z nich ze Złotymi Nauczycielami. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie możliwości spożywania trujących sobowtórów jest wiedza, że Golden Techaery nie rosną na wolności. Jeśli jednak kupiłeś jakieś magiczne grzyby i nie jesteś pewien, czy są toGT, czy nie, powinieneś być w stanie to stwierdzić na podstawie ich opisu podanego powyżej. Ich złota czapka jest charakterystyczna.

Jedynym sposobem, aby mieć stuprocentową pewność, że nie masz sobowtóra Golden Teacher, jest samodzielne wyhodowanie tych grzybów (pod warunkiem, że kupiłeś odpowiednie zarodniki).
 

Potencjał grzybów Golden Teacher


Jednym z aspektów różnych grzybów psilocybinowych, na którym najbardziej zależy użytkownikom, jest...  potencja. Różne odmiany mogą mieć różny stopień mocy, a różnice czasami są dość duże.

Warto zauważyć, że wygląd grzyba niekoniecznie odzwierciedla potencję. Cechy genetyczne, które przekładają się na moc, są niezależne od tych, które przekładają się na takie aspekty, jak kolor i rozmiar.

Jest kilka badań naukowych na temat różnic w mocy między gatunkami grzybów psilocybinowych.

Na przykład, Psilocybe azurenscens jest jednym z najsilniejszych, zawiera 1,78% psilocybiny, 0,38% psylocyny i 0,35% baeocystyny. Baeocystyna to kolejny związek występujący w grzybach psilocybinowych. Może potencjalnie przyczynić się do efektu świty, z baeocystyną modulującą pewne efekty psychodeliczne. Mówi się, że efekt otoczenia odnosi się również do konopi, a związki inne niż THC działają synergistycznie, aby modulować ogólne efekty psychoaktywne.

Psilocybe cubensis jest umiarkowanie silnym magicznym grzybem. Zawiera 0,63% psilocybiny, 0,60% psylocyny i 0,25% baeocystyny. Jednak różne szczepy Psilocybe cubensis, podobnie jak szczepy każdego innego gatunku, mogą różnić się siłą działania.

Do niedawna niewiele wiedzieliśmy o mocy pomiędzy różnymi odmianami. Koneserzy grzybów uznają Penis Envy za jedną z najsilniejszych odmian. Ale to było oparte na anegdotycznych eksperymentach na sobie. Nie było wysokiej jakości danych na poparcie tego twierdzenia.

Niemniej jednak grzyby Penis Envy nadal mają reputację bardzo silnych grzybów magicznych.
 


Co mówią najnowsze dane

 

Jednak sytuacja zmieniła się w kwietniu 2021 roku, kiedy zespół naukowców z Oakland w Kalifornii po raz pierwszy w historii postawił na Psilocybin Cup, prowadzone przez społeczność podejście nauki obywatelskiej do ilościowego określenia zawartości psylocybiny i psylocyny w ponad 60 szczepach dostarczonych magicznych grzybów. przez hodowców.

Pomiędzy szczepami, zawartość psilocybiny wahała się od 0,15% do 2,26% w wysuszonych okazach. Szczep zawierający 2,26 procent psilocybiny był szczepem Tidalwave (TW2), wyhodowanym przez Magic Myco.

Dane pokazują, że grzyby Penis Envy są rzeczywiście silną odmianą, zawierającą ponad 1 procent psilocybiny, chociaż jak w przypadku wszystkich odmian, istnieje zmienność. Czasami grzyby Penis Envy mogą zawierać 1,5% psilocybiny.

Golden Teachers to umiarkowanie silny magiczny grzyb. Przeciętnie zawierają około 0,75% psilocybiny, ale może to być nawet 1 procent. Opierając się na sile Złotych Nauczycieli, nie będziesz musiał brać tylu z nich, aby osiągnąć ten sam poziom intensywności, jak po spożyciu grzybów Penis Envy.

Jednakże, dla pożądanych efektów, musiałbyś spożywać wyższą dawkę Golden Teachers niż w przypadku słabszych szczepów Psilocybe cubensis, takich jak Mexican i Treasure Coast.
 


Jak hodować Golden Teachery

Odradzamy hodowlę a tym bardziej spożycie grzybów psylocybinowych ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte są nielegalne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyhodować złotych nauczycieli, powinieneś zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat uprawy grzybów psilocybinowych. To wyjaśnia wszystkie składniki i sprzęt, które musisz zdobyć, a także opisuje krok po kroku, jak uprawiać, zbierać i przechowywać grzyby.

Złoci Nauczyciele to dobry wybór do kultywacji. Jeśli dopiero zaczynasz, każda odmiana Psilocybe cubensis jest łatwa w uprawie, a wszystkie odmiany mają podobne wymagania hodowlane (np. temperatura, wilgotność i światło).

Mówi się, że Golden Teachers jest szczególnie łatwy w uprawie magicznych grzybów w domu. Dzieje się tak, ponieważ są w stanie rosnąć w mniej niż optymalnych warunkach.
 

Czy Golden Teachers łatwo się rozwija?

 
Wielu kultywujących twierdzi, że tak. W rzeczywistości ten rodzaj grzyba – podobnie jak inne szczepy Psilocybe cubensis – jest znany jako stosunkowo łatwy w uprawie, co czyni go doskonałym wyborem dla początkujących hodowców. A jak długo trwa wyhodowanie Złotych Nauczycieli? Spodziewaj się, że proces zajmie 4-6 tygodni od zaszczepienia zarodnikami do owocowania.
 


Efekty spożycia Golden Teacher

Odradzamy hodowlę a tym bardziej spożycie grzybów psylocybinowych ponieważ w Polsce i wielu innych krajach substancje w nich zawarte są nielegalne.

Złoci Nauczyciele zaczerpnęli część nazwy „nauczyciel”, ponieważ użytkownicy odkryli, że oferowali im wnikliwe i odkrywcze doświadczenia. Jednak każda odmiana magicznego grzyba może oczywiście oferować ważne spostrzeżenia, tak jakbyś uczył się lekcji życia od nauczyciela.

Ponieważ GT mają umiarkowany poziom mocy, są idealnym punktem wejścia dla tych, którzy są nowicjuszami w psychodelikach. Łagodny charakter odmiany zmniejsza ryzyko złej podróży użytkownika. Bardziej doświadczeni użytkownicy mogą zażywać większą dawkę Złotych Nauczycieli w celu uzyskania unikalnych efektów, takich jak mistyczne doznania.

Dawki grzybów Golden Teacher powinny być brane pod uwagę w sposób ostrożny. Nawet jeśli są to grzyby o średniej sile, jeśli nigdy wcześniej nie tripowałeś lub jesteś nowy w psychodelikach, zawsze najlepiej zacząć od małej dawki, aby najpierw przyzwyczaić się do efektów, a potem wziąć wyższa dawka następnym razem, jeśli masz na to ochotę. Pamiętaj: zawsze możesz wziąć więcej, ale nigdy mniej.
 
 

Jak długo działa Golden Teacher


Efekty grzybowego wyjazdu Złotego Nauczyciela potrwają 4-6 godzin. Możesz się jednak zastanawiać, „jak długo Psilocybe cubensis pozostaje w systemie?” Twoje ciało oczyści się ze związków psychedelicznych po 24 godzinach, ale to nie znaczy, że po sześciu godzinach nadal będziesz doświadczać jakichkolwiek klasycznych efektów psychedelicznych.
 

Korzyści z grzybów psilocybinowych


Istnieje coraz więcej badań pokazujących, że psilocybina może leczyć różne problemy ze zdrowiem psychicznym, w tym depresję, lęk przed końcem życia i zespół stresu pourazowego (PTSD), jak również uzależnienie od palenia, leczenia depresji.

Psychedelic Research Center w Imperial College London również ma nadchodzące badanie, w którym bada się psilocybinę jako lek na anoreksję. Korzyści te zależą od jakości doznania psilocybinowego; są one związane z efektami, takimi jak mistyczne doświadczenia, połączenie z emocjami i przełomy emocjonalne.

Poza powyższymi warunkami, wiele osób uważa, że grzyby psilocybinowe pomagają w wielu innych obszarach ich życia, włączając w to ich związki, światopogląd, styl życia, duchowość, oraz ogólny poziom zadowolenia z życia.

Używanie grzybów Golden Teacher może przynieść niektóre z tych samych korzyści.

Należy jednak pamiętać, że używanie magicznych grzybów w ten sposób nie jest tym samym, co używanie ich w klinicznym, nadzorowanym otoczeniu. Przyjmowanie ich z przewodnikiem, a także we właściwym nastawieniach i środowisku, może jednak zwiększyć Twoje szanse na pozytywne, terapeutyczne doświadczenie.
 
Źródło:
 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl